Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
DVD > Cela
Dumbo
First Man
The Girl in the Spiders Web
Too Old To Die Young

CELA

Psychopat Carl Stargher (Vincent D'Onofrio) je vrah a blázon. Nie je len taký obyčajný nudný zabiják, ktorý necháva po sebe stopy a odkazy, aby ho policajti chytili -ale práve naopak.
Psychopat Carl Stargher (Vincent D'Onofrio) je vrah a blázon. Nie je len taký obyčajný nudný zabiják, ktorý necháva po sebe stopy a odkazy, aby ho policajti chytili -ale práve naopak.
FILM: Psychopat Carl Stargher (Vincent D'Onofrio) je vrah a blázon. Nie je len taký obyčajný nudný zabiják, ktorý necháva po sebe stopy a odkazy, aby ho policajti chytili -ale práve naopak. Svoje obete ženského pohlavia unáša a odváža do svojej útulnej presklennej cely, kde majú všetko, čo potrebujú. Má to len jeden háčik. Sklenená cela sa postupne, ale za to iste, zapĺňa vodou a osud chytenej slečny je spečatený. To všetko sa odohráva bez Carlovej prítomnosti, ale za asistencie štyroch presne rozostavaných kamier. Celé to trvá asi 40 hodín a potom príde na radu Carl. Najprv sa ukojí na záznamoch z kamier a hneď na to vypúšta z akvária (cely) vodu a svoju obeť odváža k sebe domov. Tam s ňou zavesený na reťaziach uchytených v krúžkoch nastrelených cez kožu súloží...


Bolo len otázkou času, kedy padne zvrhlý vrah do rúk všemocnej FBI a všetky tieto hrôzy skončia. Paradoxne ho prezradí jediný priateľ a svedok všetkých odporností jeho pes, ktorého chlpy zostali na jednej z obetí. V tom momente, keď sa pripravuje zatknutie a vpád do jeho domu, upadá beštiálny Carl trpiaci dedičnou chorobou do bezvedomia (v podstate do kómy) z ktorého nie je návratu. Prípad by mohol byť uzavretý až na jeden malý problém. Carl ešte stihol svoju poslednú obeť zavrieť do cely niekde v strede púšte a jediný kto vie, kde to je, je on sám. Začína závod s časom a jedinou záchranou sa javí byť mladá psychologička Catherine Deane (Jenifer Lopez) pracujúca na experimente, vďaka ktorému sa dá pomocou najmodernejšej techniky preniknúť do mysle pacientov. Catherine nakoniec prehovoria, aby vstúpila do Carlovho zvrhlého, krvou nasiaknutého mozgu a zachránila jeho poslednú obeť.

VYBAVENIE DVD: Disk ponúka tri zvukové mutácie (Anglickú, Ruskú, Maďarskú) a desať titulkových verzii, medzi ktorými nechýba česká varianta. Film je vo formáte 2,35:1. Obraz je veľmi kvalitný, digitalizácia bez známky rušivých artefaktov, farby sú sýte a korektné. Prekreslenie obrazu je jedným slovom špičkové. Zvuk Dolby Digital 5.1. je podobne, ako pri filme Vertical Limit, dokonale prepracovaný, mohutný, využíva efektové stopy a pre samotný film veľmi dôležitú dynamiku.

BONUSY DVD: Na bonusoch si dali tvorcovia naozaj záležať a film obdarili množstvom bohatého materiálu. Komentár režiséra je vďaka jeho indickému pôvodu troška menej zrozumiteľný, ale za to veľmi zaujímavý. Nechýbajú vystrihnuté scény (celkom ich je osem), film o filme, niekoľko vynikajúcich dokumentov o tvorbe špeciálnych efektov a trikových sekvencii, filmografie hercov, trailery a dokonca dve DVD hry. Za pozornosť stojí možnosť sledovania filmu s izolovanou zvukovou stopou.

VERDIKT: Umenie, alebo gýč? V niektorých krajinách sveta sa Cela stala kultovou záležitosťou, inde bola zase vypískaná. Jedno je ale isté. Režisér Tarsem Singh pre nás pripravil fantastickú cestu do ľudskej mysle, plnú depresívnych obrazov a zvukov. Film hodný kvalitného DVD.

viac obrázkov z DVD2002-01-1616.1.2002 | Peter Konečný
login facebok
Fotogaléria k článku
Horror/Triler
107 min
Nemecko USA
2000
8 z 10
Mám v zbierke
0 z 10
0 z 10


Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
Chcem si to stiahnuť ako sa sťahujú filmy cez tuto stránku som tu nový >
pozrela som si to nedavno a velmi ma to bavilo :-) vyborne herecke vykony a typicka atmosfera :-) za mna urcite 8/10 >
tisicročný Yogurt | Solo: A Star Wars Story
film bez nápadu, bez všetkého čo definuje SW:( >
Mario Rodriguez | Pete a jeho drak
Všetko dokoknale vystihuje posledná veta... "Je nevýrazný a predsa by bola škoda, keby zapadol."Ale celkovo to bolo pekn... >