Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
TV Tipy > TV tipy 11.10. - 16.10. 2016
Dumbo
First Man
The Girl in the Spiders Web
Too Old To Die Young

TV TIPY 11.10. - 16.10. 2016

Jackie Brownová je čierna letuška, ktorá si privyrába pašovaním špinavých peňazí drogového dealera a obchodníka. Keď ju prichytia dvaja policajní agenti, sľúbia jej zhovievavosť, ak im pomôže...
Jackie Brownová je čierna letuška, ktorá si privyrába pašovaním špinavých peňazí drogového dealera a obchodníka. Keď ju prichytia dvaja policajní agenti, sľúbia jej zhovievavosť, ak im pomôže...

Utorok
11.10.

17:05 Život rýb (La Vida de los peces) Chile, 2010, Dráma (JOJ Cinema)
Alejandro sa po desiatich rokoch vracia domov do Čile. Navštívi narodeninovú oslavu svojho najlepšieho kamaráta, stretáva starých známych a zisťuje, ako sa za uplynulé roky zmenili. Priatelia ho radi vidia a zaujímajú sa o jeho život v Berlíne. Na prvý pohľad je jeho život zaujímavý a vzrušujúci, ale pod povrchom sa skrývajú komplikovanejšie pocity. Alejandrovi sa začnú pripomínať tragické udalosti, pred ktorými kedysi z Čile ušiel a zároveň stretáva dievča z jeho minulosti… Formálne zaujímavé dielo pracuje s domom a jeho miestnosťami, ako s rozličnými stavmi Alejandrovej duše a súčasne sleduje melancholické pocity dnešných tridsiatnikov.

21:05 Komorník (The Butler) USA, 2013, Životopisný/Dráma (ČT art)
Príbeh Cecila Gainesa, ktorý v rokoch 1952 až 1986 pracoval ako komorník v Bielom dome a obsluhoval siedmych amerických prezidentov. Prežil tam vojnu vo Vietname, boje hnutia za občianske práva, i atentáty na Martina Luthera Kinga a Johna F. Kennedyho. Snažil sa bojovať i za práva afroamerických zamestnancov Bieleho domu.

Streda
12.10.

20:25 48 hodín (48 Hrs.) USA, 1982, Akčný/Kriminálny/Thriller (Jednotka)
Z väzenia utiekol nebezpečný trestanec, ktorý odzbrojil detektíva Jacka Catesa a jeho pištoľou zastrelil iného policajta. Jack Cates je odhodlaný pomstiť smrť kolegu za každú cenu. Aby sa dostal vrahovi na stopu, vybavil povolenie na 48 hodinové prepustenie z väzenia pre Reggia Hammonda, ktorý mu má pomôcť s prípadom. Vrah má totižto v pláne vykradnúť skrýšu s lupom, o ktorý ho Hammond pripravil. Hoci sú záujmy oboch mužov úplne odlišné, cieľ majú obaja rovnaký. Problémom však je aj to, že zatiaľ čo Jack je málovravný drsný policajt, Reggie je ľahkomyseľný táraj. Musia sa tak najskôr naučiť rešpektovať jeden druhého.

23:05 Tiesňová linka (The Call) USA, 2013, Kriminálny/Thriller (Nova)
Operátorka tiesňovej linky sa snaží zachrániť život mladému dievčaťu, ktorú naháňa šialený vrah. Jej úloha sa však stáva zložitejšou, keď zistí, že muž je súčasťou jej vlastnej minulosti. Informácie o hrdinke sú obmedzené na tie, ktoré potrebujeme poznať kvôli pracovnej línii rozprávania. Línia osobná je potom do tej pracovnej šikovne implementovaná a zbytočne sa nederie do popredia. Snímka súčasne funguje aj ako upomienka na slávne thrillery ako Okno do dvora či Rozhovor.

Štvrtok
13.10

21:45 „Čtyři vraždy stačí, drahoušku“, Československo, 1970, Kriminálna/Komédia (ČT1)
V kupé amerického expresu sa usadí dr. James Porter, ktorý preváža z Michaga do San Fernanda šek na milión dolárov. Začíta sa do comicsu, v ktorom o drahocenný šek súperia dve bandy gangstrov. Hnedým chlapcom zo San Boniga velí José Manuel Antonio a bandu z Michaga vedie tvrdá Kate Draxlová. V mestečku Springtown si medzitým márne snaží získať rešpekt žiakov učiteľ Georg Camel.

22:15 Všichni moji blízcí, Česko/Slovensko/Poľsko, 1999, Historický/Vojnový (ČT2)
Príbeh sa odohráva rok pred vypuknutím druhej svetovej vojny, bezprostredne po podpísaní Mníchovskej dohody v roku 1938. Na pozadí historických udalostí sleduje osudy židovskej rodiny, ktorá sa snaží vyrovnať s prichádzajúcimi udalosťami. Film si kladie za úlohu priblížiť dnešnému divákovi historickú postavu pána Nicholasa Wintona, ktorého veľký čin vo fiktívnom príbehu o rodine Silbersteinových znovu ožíva. Tento statočný Angličan prišiel koncom roka 1938 do Prahy, aby uskutočnil svoj plán na záchranu 669 židovských detí, ktoré by určite neunikli tragickému osudu, ktorý pre nich pripravila nacistická ideológia.

Piatok
14.10.

20:00 Matrix (The Matrix) USA/Austrália, 1999, Akčný/Sci-fi (Nova Cinema)
Život mladého počítačového experta s perspektívnou budúcnosťou, a zároveň obávaného hackera s prezývkou Neo, Thomasa Andersona, sa radikálne zmení vo chvíli, keď ho po niekoľkých nočných morách kontaktuje záhadná Trinity. Ponúkne mu odpovede na otázky, ktoré ho už dlhší čas sužujú. Rozhodne sa s ňou ísť a po možnosti voľby, ktorú mu ponúkne tajomný Morpheus, sa prebúdza v skutočnom svete. S hrôzou zisťuje, že život, ktorý doteraz žil, bol len ilúzia. Že Matrix je obrovský software, na ktorý sú všetci ľudia napojený. V skutočnosti sú umiestnení v obrovskej elektrárni, ktorá týmto spôsobom prináša úžitok novodobým pánom sveta strojom. A zisťuje aj to, že on je jediný, kto môže ľudstvo spod nadvlády strojov zachrániť… Revolučné dielo, ktoré ovplyvnilo hollywoodsky film svojou radikálnou štylistikou i kyberpunkovými témami.

20:15 Bullittov prípad (Bullitt) USA, 1968, Akčný/Kriminálny/Thriller (Prima MAX)
Mafián Johnny Ross spreneverí mafiánskej organizácii dva milióny dolárov a utečie s nimi do San Francisca. Ctižiadostivý politik Chalmers mu sľúbil ochranu, ak bude vypovedať proti organizácii. Jeho ochranou poverí policajný kapitán Bennet poručíka Franka Bullita. Ten sa po inštruktáži u samotného Chalmersa odoberie sa svojimi mužmi Delgettim a Stantonom do hotela, v ktorom sa Ross ukrýva. Onedlho však vniknú do izby dvaja muži a Stantona aj Rossa postrelia. Ross na následky svojich zranení zomrie, Bullit, ktorému je celý prípad podozrivý, jeho smrť zatají a pustí sa do pátrania. Odmietne Chalmersovi čokoľvek prezradiť a ten proti polícii rozpúta ostré ťaženie. Legenda medzi akčnými filmami, ktorá sa zapísala do histórie predovšetkým svojou atmosférickou automobilovou naháňačkou.

21:10 Hon (Jagten) Dánsko/Švédsko, 2012, Dráma/Psychologický (Dvojka)
Štyridsaťročný Lucas sa nedávno rozviedol a začína žiť nový život. Má priateľov, novú prácu, priateľku a nekonfliktný vzťah so svojim dospievajúcim synom. Túto idylu vzápätí naruší jedna náhodná lož, ktorá sa rýchlo začína šíriť v komunite jeho priateľov. Obavy a nedôvera sa vymknú kontrole a dedina prepadne podivnej hystérii. Lukas musí uhájiť svoju česť v kolektívnej štvanici na domnelú a nepotvrdenú pedofíliu.

Sobota
15.10

22:05 Jackie Brownová (Jackie Brown) USA, 1997, Kriminálny/Thriller (ČT2)
Jackie Brownová je čierna letuška, ktorá si privyrába pašovaním špinavých peňazí drogového dealera a obchodníka. Keď ju prichytia dvaja policajní agenti, sľúbia jej zhovievavosť, ak im pomôže svojho šéfa dolapiť a usvedčiť. Jackie, ktorá je na slobode len vďaka kaucii svojho milenca, vymyslí plán, ako jednou ranou získať miliónový balík a zbaviť sa policajtov i nepohodlného šéfa.

22:05 Koža, v ktorej žijem (La piel que habito) Španielsko, 2011, Horor/Mysteriózny/Thriller (ČT art)
Plastický chirurg Dr. Roberd Ledgard je posadnutý vynájdením novej kože, ktorá by bola zachránila jeho manželku, ktorá zhorela pri autonehode. Po dvanástich rokoch sa mu konečne podarí vytvoriť kožu, ktorá človeka ochráni. Po rokoch štúdia a experimentovania Robert potrebuje už iba tri veci: odhodiť zábrany, získať komplica a nájsť ľudského pokusného králika. Bezškrupulóznosť uňho nikdy nebola problémom. Almodóvarov melodramatický thriller je nabitý erotikou, vypätými, fatálnymi situáciami a nepredvídateľnými zvratmi.

Nedeľa
16.10.

09:20 Ty si Umaso (Omae Umasō da na) Japonsko, 2010, Animovaný/Rozprávka (ČT :D)
Svet dinosaurov má svoje jasné pravidlá. Tým najzásadnejším je, že bylinožravce sa držia ďalej od mäsožravcov. Lenže keď Maiasauria matka nájde zatúlané vajíčko, z ktorého sa jej potom vyliahne malý tyranosaurus, nedokáže ho odvrhnúť. Sama teda vychová malého mäsožravca, ktorému dala meno Srdiečko, spolu so svojím vlastným synom Svetlíkom. Počas dospievania Srdiečko spozná, že je mäsožravec a od adoptívnej rodiny utečie. Vyrastie ako samotár, ktorý nepatrí ani do sveta Maiasaurov ani Tyranosaurov. Jedného dňa však do jeho života vstúpi zatúlané vajce, z ktorého sa vyliahne bylinožravý ankylosaurus.

15:10 Ikarův pád, Československo, 1977, Televízny/Dráma (ČT1)
Dramatický príbeh otca, syna a celej rodiny rieši závažný sociálny problém, ktorý so sebou prináša nebezpečenstvo alkoholizmu. Otec Kára, hudobník v bare, prepadá alkoholickej závislosti natoľko, že to ohrozuje rodinné spolužitie. Matka, ktorá vidí, ako sa partner mení, nemá už silu znovu uveriť jeho sľubom a hľadá východisko v novom vzťahu. Jediný, kto otcovi verí, je syn Ondřej. Presvedčí otca, aby sa šiel dobrovoľne liečiť. Vďaka civilnému scenári, prehovára film k československému divákovi mimoriadne silno.

21:20 Anjelin popol (Angela's Ashes) USA/Írsko, 1999, Dráma (Jednotka)
Dej filmu sa odohráva predovšetkým v Limericku, kde vyrastá Frank so svojou matkou Angelou a otcom Malachym, ktorý svojím alkoholizmom ničí celú rodinu. Frank stráca hneď niekoľko súrodencov zo svojej početnej rodiny a jediné východisko vidí v odchode do Ameriky. Matka Angela trpne znáša osud a pre svojich potomkov je ochotná urobiť takmer čokoľvek. Snímka zaujme svojím naturalistickým zachytením dobového života v chudobnom a daždivom Limericku.

2016-10-1212.10.2016 | Marcel Šedo
login facebok
Fotogaléria k článku


Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
Chcem si to stiahnuť ako sa sťahujú filmy cez tuto stránku som tu nový >
pozrela som si to nedavno a velmi ma to bavilo :-) vyborne herecke vykony a typicka atmosfera :-) za mna urcite 8/10 >
tisicročný Yogurt | Solo: A Star Wars Story
film bez nápadu, bez všetkého čo definuje SW:( >
Mario Rodriguez | Pete a jeho drak
Všetko dokoknale vystihuje posledná veta... "Je nevýrazný a predsa by bola škoda, keby zapadol."Ale celkovo to bolo pekn... >