Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Víkendové televízne tipy
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

Víkendové televízne tipy

Barbora Bačíková | 22.5.201522.5.
Piatok

21:55 Bojovali za vlasť (Oni sražalis za rodinu), Rusko, 1975 (Dvojka)
Filmová epopeja režiséra, scenáristu a herca Sergeja Bondarčuka evokuje dni ústupu Červenej armády z donských stepí v júli 1942 a predstavuje pôsobivé psychologické portréty vojakov – ľudí s rôznym sociálnym a rodinným zázemím. Vojnová snímka je nakrútená podľa románu Michaila Šolochova.

22:10 Mlčanie jahniat (The Silence of the Lambs), USA, 1991 (Jednotka)
Keď chcete preniknúť do mysle masových vrahov, musíte sa stať pozorným žiakom toho najdesivejšieho z nich. Clarise, nadaná študentka akadémie FBI, musí prejsť tvrdou školou zvrátených hier a hádaniek, aby vyriešila prípad vraha, ktorý sťahuje svoje obete z kože. Jej poradcom sa stane obávaný psychiater Hannibal Lecter, odsúdený na doživotie za brutálne vraždy a kanibalizmus. Piatimi Oscarmi v hlavných kategóriách ocenená trilerová klasika s démonickým Anthony Hopkinsom a talentovanou Jodie Foster patrí vo svojom žánri medzi to najlepšie.

22:10 Tajomstvo ich očí (El secreto de sus ojos), Argentína, Španielsko, 2009 (ČT Art)
Juan José Campanella nakrútil príbeh právnika na odpočinku, ktorý píše román a dúfa, že uzavrie prípad jednej nevyriešenej vraždy a vyrovná sa neopätovanou láskou ku svojej bývalej nadriadenej. Argentínsko-španielska snímka, ktorá získala Oscara za cudzojazyčný film, otvorí hrdinovi príbehu dvere, čo už nedokáže zatvoriť.

VIAC TIPOV NA CELÝ VÍKEND NÁJDETE TU


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín