Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Víkendové televízne tipy
Les Misérables
Childs Play
A Rainy Day in New York
Jeanne

Víkendové televízne tipy

Barbora Bačíková | 19.6.201519.6.
Piatok

22:10 Piesne z druhého poschodia (Sanger fran andra vaningen), Švédsko, 2000 (ČT Art)
Filmová poéma inšpirovaná básnikom Caesarom Vallejom rozpráva o ľudskej potrebe lásky, o veľkosti i malosti, o zmätenosti a zraniteľnosti, o veľkých klamstvách, opustenosti a večnej túžbe po priateľstve a súznení. Surrealistický príbeh balansujúci na hrane tragédie a komédie je zasadený do anonymného sivého mesta, kde ľudia prežívajú svoju každodennú rutinu bez záujmu o druhých. Režisér Roy Anderson vytvoril vo filme odcudzený obraz spoločnosti, v ktorej môže byť aj apokalypsa komická.

22:25 Obeť (Zhao shi gu er), Čína, 2010 (Jednotka)
Výpravný historický film o krvavej pomste za vyvraždenie cisárskej dynastie zachytáva príbeh mladého generála Zhao Shua, ktorý sa vracia z víťaznej bitky. Dav ho nadšene víta, no pre závistlivého bývalého veliteľa cisárskych armád Tuana Gu je to príliš krutý okamih. Rozhodne sa cisára odstrániť. Krvavý palácový prevrat a smrť cisárskych rodičov akoby zázrakom prežije len ich malý syn. Sirota sa podujme pomstiť celú rodinu.

22:30 Sprisahanie (The Conspirator), USA, 2010 (Dvojka)
Dráma Roberta Redforda nás zavedie do obdobia amerických dejín, v ktorom vyšetrovali atentát na prezidenta Abrahama Lincolna. Vinníkov našli v siedmich mužoch a jednej žene, ktorých obvinili zo sprisahania za účelom atentátu na prezidenta, viceprezidenta a ministra zahraničia. Obvinená Mary Surrattová bola majiteľkou penziónu, v ktorom sa atentátnik John Wilkes Booth stretával so svojimi komplicmi a plánoval simultánne útoky. Zatiaľ čo sa proti nej nenávistne obracia celý národ, Mary má len jedinú nádej na záchranu života – mladého právnika, ktorý verí v jej nevinu.

Viac tipov na celý víkend nájdete TU


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín