Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Nový poster k Temnej veži obracia svet naruby
Mowgli
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman

Nový poster k Temnej veži obracia svet naruby

PR | 20.3.2017V očakávanej filmovej adaptácií bestselleru Stephena Kinga sa proti sebe postavia Matthew McConaughey a Idris Elba

Temná veža, knižný bestseller spisovateľa Stephena Kinga, sa dočkal filmového spracovania. Pripravovaný film sa dostane do kín už toto leto a podľa tvorcov je pestrou žánrovou zmesou. Knižná séria s rovnomenným názvom, ktorá je predlohou filmu, v sebe nesie to najlepšie zo žánrov sci-fi, fantasy, westernu a hororu.

Niekoľko mesiacov pred premiérou predstavujú producenti prvý poster k filmu. Na prvý pohľad pripomína dnes už kultový Počiatok Christophera Nolana či nedávnu marvelovku Doctor Strange. Bližší pohľad však odhalí väčšiu symboliku či hlavné herecké obsadenie filmu.

Film Temná veža rozpráva príbeh pištoľníka Rolanda Deschaina žijúceho vo svete na pokraji zániku. Za jedinú nádej na jeho záchranu považuje Roland cestu k záhadnej Temnej veži.

Práve tú môže na posteri symbolizovať silueta vytvorená obrátením rušnej newyorskej ulice, ku ktorej kráča dvojica hlavných hrdinov - Roland Deschain v podaní Idrisa Elbu (marvelovky Thor a Avengers) a Jake Chambers, ktorého stvárňuje mladý talent Tom Taylor. Pri obrátení plagátu si zas môžeme všimnúť hlavného záporáka pripravovaného kinohitu, Waltera Paddicka. Toho si zahral oscarový Matthew McConaughey (Dallas Buyers Club, True Detective). Na prvý trailer k Temnej veži si budeme musieť ešte počkať, podľa posteru je však jasné, že filmári pripravujú na leto nielen silný príbeh, ale aj vizuálne prepracovaný zážitok.

Slovenská premiéra filmu Temná veža je plánovaná na 27. júla 2017. Na vaše plátna ho prinesie spoločnosť Itafilm.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články