Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Legenda animovaného filmu pripravuje nový film
Mowgli
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman

Legenda animovaného filmu pripravuje nový film

Marcel Šedo | 20.3.2017Jeden z najvýznamnejších francúzskych animátorov, Jean-François Laguionie (Obraz, Louisa na pobreží), predstavil na minulotýždňovom Cartoon Movie koncept svojho najnovšieho filmu. Titulnou postavou filmu je Prince, múdra, stará opica, ktorá sa však jedného dňa zraní a stratí. Postará sa oňho mladý opičiak Tom a jeho rodičia, ktorí sú výskumníci. Princ za Tomovej pomoci dychtivo objavuje nový svet, o ktorom predtým nemal ani tušenie. Tomovi rodičia medzitým musia presvedčiť Akadémiu vied, že existuje hneď niekoľko opičích civlizácií.

Fiktívny svet je inšpirovaný obdobím 19. storočia, čiže parnými strojmi a starou francúzskou architektúrou. Mestá sú však obklopené bohatou džungľou. Vo filme nájdeme Laguionieho typické postupy ako jemne matná farebná paleta, silné línie a originálny príbeh, ktorý je zároveň nadčasovým podobenstvom.

Francúzsko-kanadsko-belgická koprodukcia bude mať rozpočet vo výške 4,2 miliónov €. Momentálne sa projekt nachádza vo fáze pre-produkcie a hotový by mal byť v priebehu roka 2018.

Zdroj: Cineuropa


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články