Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Štartuje jedna z najočakávanejších sérií tohto roka
Mowgli
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman

Štartuje jedna z najočakávanejších sérií tohto roka

Marcel Šedo | 17.4.2017Už o týždeň, 26. apríla, sa konečne dočkáme premiérovej epizódy série Príbeh služobnice, ktorá je jednou z najočakávanejších seriálových udalostí roka. Pôjde o adaptáciu slávneho dystopického sci-fi románu kanadskej spisovateľky Margaret Atwoodovej a na Metacritics (9 hodnotení) zatiaľ svietia hodnotenia s priemerom 97 percent. Kritici pri sérii nešetrili prívlastkami typu: „...najdôležitejšia jarná show…“, „...inovatívne v každom ohľade...“ a pod. Séria však rozhodne nebude pre každého. Atwoodovej predloha je totiž kritikou fundamentalistických konzervatívcov, ktorí v dystopickej budúcnosti degradovali ženské obyvateľstvo na úroveň služobníctva. A povedzme si na rovinu, feministické témy sú na Slovensku dlhodobo odmietané a zavrhované.

Príbeh služobnice rozpráva o živote v dystopickom Gileáde, totalitnej spoločnosti založenej na území bývalých Spojených štátov amerických. Gileád je po sérii ekologických a humanitárnych katastrof, medzi ktoré patrí aj strata plodnosti, ovládaná fundamentalistickým režimom, volajúcom po návrate k tradičným hodnotám. Jednou z mála žien, ktoré sú ešte plodné, je Offred - Služobnica v rodine Veliteľa. Ženy z tejto kasty sú nútené k sexuálnemu otroctvu v rámci zúfalého pokusu znovu zaľudniť svet. Offred však musí manévrovať nielen medzi Veliteľmi, ale aj ich krutými Manželkami a ostatnými Služobnicami, pretože ktokoľvek môže byť špiónom Gileádu. A Offred sa snaží nájsť svoju dcéru, ktorá jej bola násilím odobratá.

Réžie sa ujmú Mike Barker (série Fargo, Cudzinka) a Reed Morano (Billions) a v hlavných úlohách sa predstavia Elisabeth Moss (Top of the Lake), Joseph Fiennes (Zamilovaný Shakespeare), Alexis Bledel (Ženy z rodu Gilmorovcov), O.T. Fagbenle (Looking), Max Minghella (Sociálna sieť), Yvonne Strahovski (Headland) a ďalší.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články