Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Už čoskoro štartuje seriálová adaptácia jednej z najlepších Gaimanových kníh
Nostalgia
Fahrenheit 451
Backstage
Golden Exits

Už čoskoro štartuje seriálová adaptácia jednej z najlepších Gaimanových kníh

Marcel Šedo | 18.4.2017Séria Americkí bohovia je ďalším projektom, ktorý vzbudzuje mimoriadne vysoké očakávania. Opäť ide o adaptáciu slávnej knihy s mimoriadne zaujímavým tvorivým obsadením, na Metacritics svieti 87 percent (5 recenzií) a z trailerov na divákov dýcha vizuálne obžerstvo. Každé z božstiev očividne doprevádza unikátna práca s mizanscénou a pokiaľ niekto čítal predlohu tak vie, že ide o hlbokomyseľnú úvahu o vzťahu človeka a náboženstva. O čo teda ide?

Gaimanov román popisuje životy bohov z najrôznejších kultúr v súčasných Spojených štátoch amerických. Keltskí, slovanskí či egyptskí bohovia prežívajú len vďaka ľudskej viere v nich. Tá je však nahrádzaná novými „božstvami“ typu peniaze, veda a drogy a tak sa Shadow Moon vydáva na cestu po Amerike v snahe zhromaždiť všetkých klasických bohov. Spoločne sa musia postaviť novým Bohom vo veľkolepej záverečnej bitke.

Showrunnermi a scenáristami sú Bryan Fuller (Hannibal, Hrdinovia) a Michael Green (Blade Runner 2049). V hlavných úlohách sa predstaví Ricky Whittle (Prvých 100), Ian McShane (John Wick), Emily Browning (Sucker Punch), Pablo Schreiber (Orange is the New Black), Yetide Badaki (Nezvestní) a mnohí ďalší. Prvá epizóda bude mať premiéru už 30. apríla a my v Kineme sa na ňu rozhodne veľmi tešíme.

 


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín