Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Denník z Cannes - Mathieu Amalric, Marion Cotillard a Charlotte Gainsbourg
Mowgli
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman

Denník z Cannes - Mathieu Amalric, Marion Cotillard a Charlotte Gainsbourg

Danica Pauličková | 18.5.2017Najznámejší filmový festival sveta oslávil svoje otvorenie za prítomnosti veľkej ochranky a prítomnosti veľkých hviezd filmom Les Fantomes d´Ismael. Francúzsky autor filmu a režisér Arnaud Desplechin vytvoril dielo plné rozporov, kritici sú za alebo proti filmu, ktorého sú 2 verzie a tá romantickejšia podľa slov autora sa premietala. Na pozadí zaujímavých záberov výbornej kamery sa odohráva dráma, keď sa podarilo spojiť v jednom diele najväčšie hvizdy súčasného francúzskeho filmu.  

Spisovateľ a režisér Ismaël Vuillard (Mathieu Amalric) píše scenár, ktorého hlavnou postavou je jeho brat špión a zároveň stretne vedkyňu Sylviu (Charlotte Gainsbourg). Spojí ich vzájomná osamelosť, keď ho opustila žena pred 20 rokmi a nedokázal sa s tým doteraz zmieriť. Charlotte sa stará o chorého brata a nikdy nemala vzťah. Jedného dňa sa objaví jeho bývalá žena Carlotta (Marion Cotillard), ktorá žila v Indii a vydala sa tam, ale jej manžel zomrel za záhadných okolností a tak sa vrátila k starému životu. Zasiahne do života všetkým, aj chorému otcovi, ktorý sa už zmieril s tým, že jeho dcéra zomrela a neverí skutočnosti...

Francúzsky autor sa nezaprie. Je to trojuholník lásky, kde sa vzájomne preplietajú skutočnosť s predstavou, žiarlivosť a vzájomná tolerancia. Výborné herecké výkony občas nabúra chaotický scenár, trochu pripomínajúci krízu stredného veku a krízu autora samotného. Tak ako Fellini vo filme 8 ½ hľadá pokračovanie v tvorbe, aj tu sa Arnaud snaží so sebou vyrovnať. Objavujú sa jeho autobiografické prvky a film je plný výborných hereckých výkonov hlavných predstaviteľov. Jednu z vedľajších postáv si zahrala aj Alba Rohrwacher, držiteľka hlavnej hereckej ceny v minulých rokoch, Louis Garrel jedna z najväčších hviezd francúzskeho filmu a László Szabó v úlohe otca.

"Vždy som si chcela zahrať so Charlotte, bola mojim vzorom, keď už ako malá účinkovala vo filme. Podrilo sa nám vytvoriť výbornú spoluprácu. Mám viac skúseností s mužmi hercami, ale v budúcnosti by som chcela stretnúť ako partnerky aj herečky" povedala Marion Cottiard na tlačovej besede.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články