Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Denník z Cannes - Mathieu Amalric, Marion Cotillard a Charlotte Gainsbourg
Fahrenheit 451
Backstage
Golden Exits
Red Sparrow

Denník z Cannes - Mathieu Amalric, Marion Cotillard a Charlotte Gainsbourg

Danica Pauličková | 18.5.2017Najznámejší filmový festival sveta oslávil svoje otvorenie za prítomnosti veľkej ochranky a prítomnosti veľkých hviezd filmom Les Fantomes d´Ismael. Francúzsky autor filmu a režisér Arnaud Desplechin vytvoril dielo plné rozporov, kritici sú za alebo proti filmu, ktorého sú 2 verzie a tá romantickejšia podľa slov autora sa premietala. Na pozadí zaujímavých záberov výbornej kamery sa odohráva dráma, keď sa podarilo spojiť v jednom diele najväčšie hvizdy súčasného francúzskeho filmu.  

Spisovateľ a režisér Ismaël Vuillard (Mathieu Amalric) píše scenár, ktorého hlavnou postavou je jeho brat špión a zároveň stretne vedkyňu Sylviu (Charlotte Gainsbourg). Spojí ich vzájomná osamelosť, keď ho opustila žena pred 20 rokmi a nedokázal sa s tým doteraz zmieriť. Charlotte sa stará o chorého brata a nikdy nemala vzťah. Jedného dňa sa objaví jeho bývalá žena Carlotta (Marion Cotillard), ktorá žila v Indii a vydala sa tam, ale jej manžel zomrel za záhadných okolností a tak sa vrátila k starému životu. Zasiahne do života všetkým, aj chorému otcovi, ktorý sa už zmieril s tým, že jeho dcéra zomrela a neverí skutočnosti...

Francúzsky autor sa nezaprie. Je to trojuholník lásky, kde sa vzájomne preplietajú skutočnosť s predstavou, žiarlivosť a vzájomná tolerancia. Výborné herecké výkony občas nabúra chaotický scenár, trochu pripomínajúci krízu stredného veku a krízu autora samotného. Tak ako Fellini vo filme 8 ½ hľadá pokračovanie v tvorbe, aj tu sa Arnaud snaží so sebou vyrovnať. Objavujú sa jeho autobiografické prvky a film je plný výborných hereckých výkonov hlavných predstaviteľov. Jednu z vedľajších postáv si zahrala aj Alba Rohrwacher, držiteľka hlavnej hereckej ceny v minulých rokoch, Louis Garrel jedna z najväčších hviezd francúzskeho filmu a László Szabó v úlohe otca.

"Vždy som si chcela zahrať so Charlotte, bola mojim vzorom, keď už ako malá účinkovala vo filme. Podrilo sa nám vytvoriť výbornú spoluprácu. Mám viac skúseností s mužmi hercami, ale v budúcnosti by som chcela stretnúť ako partnerky aj herečky" povedala Marion Cottiard na tlačovej besede.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín