Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Krátky pohľad na tri novinky z Cannes
Mowgli
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman

Krátky pohľad na tri novinky z Cannes

Danica Pauličková | 19.5.2017Pohľad na trojicu filmov z festivalu v Cannes.

JUPITER'S MOON / r. Kornél Mundruczó

Film maďarského režiséra Kornéla Mundruczóa (Biely Boh) ja zaujímavý svojim rozprávaním príbehu emigranta, ktorý v záplave ostatných pri prechode hraníc bol zastrelený, ale záhadným spôsobom jeho život pokračuje ďalej. Aryaan (herec Zsombor Jéger) mystriózne levituje ďalej v priestore, až ho objaví Dr. Stern (Merab Ninidze), ktorý sa snaži z jeho tajomstva a z celej situácie vyťažiť čo najviac.

Dobre zvládnutá zaujímavá látka súčasnej situácie vlny emigrantov, kde niekedy až pridlho rozpráva surreálny príbeh, ktorý je plný nečakaných zvratov a napätých situácií.


NELYUBOV / r. Andrej Zvjagintsev

Andrej Zvjagintsev režisér, ktorý si odniesol z Cannes cenu za film Leviatan, prichádza s novým citlivým filmom - Neljubov (Nemilovaný)

S veľkou realitou rozohráva psychologickú drámu dvoch odcudzených ľudí Borisa a Ženji a ich rozpadajúcej sa rodiny. Medzi nimi je ich syn Aljoša, ktorý sa cíti zbytočný, keď každý z nich si našiel nového partnera a chce začať nový život. Po celé roky žijú bez lásky. Dcéra despoticky vychovaná svojou matkou sa správa tak isto k svojmu dieťaťu, mužovi a nenachádza skutočnú lásku, iba akýsi sexuálny vzťah, keď si navráva, že sa konečne našiel ten pravý. Dieťa je pre ňu celý život omylom, ktorý ľutuje a cíti sa ako väzeň v rodine, z ktorej musí uniknúť.

Je to obraz súčasného sveta, súčasnej rodiny, keď často každý hľadá šťastie, ale len pre seba a nemá zľutovanie ani s vlastným dieťaťom. Výborné herecké výkony všetkých predstaviteľov a čistý režisérsky rukopis zvýraznili tému.


WONDERSTRUCK / r. Todd Haynes

S veľkým očakávaním po úspešnom filme Carol režiséra Todda Haynesa diváci šli na premiéru filmu, ktorý je príbehom novely Briana Selznicka. Príbehom Bena a Rose, dvoch detí, každé zasadených do iného časového obdobia , ktoré by si priali, aby ich život bol iný ako je a snažia sa ísť si za svojim snom dievčatko do New Yorku, kde sníva o roli herečky z časopisov a chlapec hľadá svojho nepoznaného otca.

Výborne zahrané detské postavy nemých detí. Jedno stratí sluch a druhé je z obdobia nemého filmu. Vo filme si zahrala aj Julianne Moore, Michelle Williams. Film je sčasti čiernobiely odohrávajúci sa na začiatku storočia, prepletený obdobím 70 rokov. Výborná kamera, strih, ale akoby chýbal silnejší náboj a film sa občas stáva pomalý, napriek neustálemu deju, v ktorom sa nakoniec toho veľa pre diváka pútavého nedeje.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články