Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Marie Dvořáková získala pre Česko druhého študentského Oscara
Sorry to Bother You
Mary Queen of Scots
The Favourite
The Miseducation of Cameron Post

Marie Dvořáková získala pre Česko druhého študentského Oscara

Marcel Šedo | 22.9.2017Krátky film Kdo je kdo v mykologii českej režisérky Marie Dvořákovej je jednou z troch víťazných snímok v kategórii hraných študentských filmov za rok 2017. Absolventka pražskej FAMU, momentálne študentka Tisch School of the Arts v New Yorku je len druhou českou režisérkou, ktorej sa podobný úspech podaril. Študentského Oscara predtým získal aj Jan Svěrák so svojim filmom Ropáci.

Na krátkom pätnásťminútovom filme sa podieľal aj uznávaný slovenský kameraman Martin Žiaran, ktorý má za sebou filmy ako Čiara, Učiteľka alebo Čistič. Okrem toho sa na filme podieľal americký režisér a scenárista Micah Schaffer, trikár  Boris Masník, ale aj mykológovia Alena Nováková a Miroslav Kolařík. Hlavné úlohy stvárnili americký herec Joel Brady a Johanka Schmidtmajerová.

Surrealistický film rozpráva o mladom trombonistovi Tondovi, ktorý na tanečných zábavách hráva stále tú istú hudbu. Pri jednom z jeho sólových výstupov mladé dievča stratí rovnováhu a omdlie a tak ju Tonda odvezie domov. Opitú ju vynesie do jej garzónky, ktorá začína žiť svojim životom a Tondovi obráti celý život hore nohami. Ocitne sa na kongrese mykologických expertov a dievča pohltí rýchlo rastúca pleseň. Nápaditý halucinogénny výlet vznikal dlhých 8 rokov a vyznačuje sa kvalitne spravenými trikmi.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články