Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > 10 + 1 alternatívnych vianočných filmov
Sorry to Bother You
Mary Queen of Scots
The Favourite
The Miseducation of Cameron Post

10 + 1 alternatívnych vianočných filmov

Michal Šmajda | 10.12.2017Máte už aj vy dosť tradičných rozprávok a vianočných filmov, ktorými nás televízie kŕmia rok čo rok? Ponúkame alternatívu. Aj keď sa tieto snímky odohrávajú počas Vianoc, so sviatkami pokoja a radosti veľa spoločného nemajú. Toto sú totiž trošku iné než klasické vianočné filmy.

Lady on a Train (1945)
Mladá dáma cestuje vlakom a číta si detektívku, keď je zrazu cez okno svojho kupé svedkom vraždy v dome naproti. Po vystúpení sa snaží zmobilizovať políciu, ale tá v tom vidí iba jej fantáziu a odkáže ju na autora čítanej detektívky. Jej pátranie po vrahovi na vlastnú päsť sa môže začať...

Zoznam otvárame s noirovou komédiou, ktorá sa šikovne pohráva s konvenciami a zápletkami kriminálneho žánru. Do tejto témy by sa nám teoreticky hodil už aj o rok starší film s kúzelnou Deannou Durbin – noir Roberta Siodmaka Christmas Holiday. Ten však s Vianocami okrem svojho ironického názvu veľa spoločného nemá. Za to Lady on a Train je naozaj pôvabná „noirovo-vianočná“ komédia. Že nespojiteľné? Skúste si počas sviatkov pozrieť.

Vianočné elementy: častý motív vianočného stromčeka, no najmä Tichá noc v krásnom podaní Deanny Durbin.

Čítajte viac TU


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články