Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Nemecká režisérka Angela Schanelec pracuje na novom filme
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

Nemecká režisérka Angela Schanelec pracuje na novom filme

Marcel Šedo | 11.5.2018Nemecká režisérka Angela Schanelec by slovenským festivalovým priaznivcom nemala byť úplne neznáma. Jej filmy sa pravidelne objavujú na českých a občas i slovenských filmových festivaloch a tiež na veľkých prehliadkach ako Cannes či Locarno. Schanelecová patrí do tzv. „Berlínskej školy“ a jej filmy sú príznačné svojim minimalizmom, eliptickým rozprávaním a radikálnymi štylistickými postupmi. V Česku je dnes relatívne známa najmä vďaka neúnavnému propagátorovi jej tvorby, Ondřejovi Pavlíkovi. S jej staršími filmami sa aktuálne môžete oboznámiť v artovej videotéke MUBI.

V súčasnosti nakrúca snímku s názvom Ich war zuhause, aber... (Byl jsem doma, ale...), ktorá už svojim názvom upomína na staršie diela Jasudžira Ozua (Narodil som sa, ale..., Promoval som, ale...). Podobne ako v Narodil som sa, ale..., aj tu budeme sledovať príbeh malého chlapca a „stret“ medzi svetom dospelých a svetom detí. Ozuovi je pomerne blízky aj Schanelecovej štýl. V tomto prípade však nepôjde o úsmevnú satiru, ale o konfrontáciu s existenciálnymi otázkami, takže možno je podobnosť v názve čisto náhodná. V Schanelecovej filme pôjde o zmiznutie trinásťročného chlapca, ktorý sa po týždni znenazdajky znovu objaví. Jeho matke i učiteľom tieto udalosti zmenia pohľad na svet.

V Schanelecovej najnovšom filme sa objavia Maren Eggert a Franz Rogowski. Snímka je momentálne v poslednej fáze produkcie, ktorá prebieha na chorvátskom polostrove Istria.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín