Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Nemecká režisérka Angela Schanelec pracuje na novom filme
Once Upon a Time in Hollywood
Yao
Long Shot
Chvilky

Nemecká režisérka Angela Schanelec pracuje na novom filme

Marcel Šedo | 11.5.2018Nemecká režisérka Angela Schanelec by slovenským festivalovým priaznivcom nemala byť úplne neznáma. Jej filmy sa pravidelne objavujú na českých a občas i slovenských filmových festivaloch a tiež na veľkých prehliadkach ako Cannes či Locarno. Schanelecová patrí do tzv. „Berlínskej školy“ a jej filmy sú príznačné svojim minimalizmom, eliptickým rozprávaním a radikálnymi štylistickými postupmi. V Česku je dnes relatívne známa najmä vďaka neúnavnému propagátorovi jej tvorby, Ondřejovi Pavlíkovi. S jej staršími filmami sa aktuálne môžete oboznámiť v artovej videotéke MUBI.

V súčasnosti nakrúca snímku s názvom Ich war zuhause, aber... (Byl jsem doma, ale...), ktorá už svojim názvom upomína na staršie diela Jasudžira Ozua (Narodil som sa, ale..., Promoval som, ale...). Podobne ako v Narodil som sa, ale..., aj tu budeme sledovať príbeh malého chlapca a „stret“ medzi svetom dospelých a svetom detí. Ozuovi je pomerne blízky aj Schanelecovej štýl. V tomto prípade však nepôjde o úsmevnú satiru, ale o konfrontáciu s existenciálnymi otázkami, takže možno je podobnosť v názve čisto náhodná. V Schanelecovej filme pôjde o zmiznutie trinásťročného chlapca, ktorý sa po týždni znenazdajky znovu objaví. Jeho matke i učiteľom tieto udalosti zmenia pohľad na svet.

V Schanelecovej najnovšom filme sa objavia Maren Eggert a Franz Rogowski. Snímka je momentálne v poslednej fáze produkcie, ktorá prebieha na chorvátskom polostrove Istria.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín