Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Dvojité víťazstvo Terryho Gilliama
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

Dvojité víťazstvo Terryho Gilliama

Marcel Šedo | 13.5.2018Terry Gilliam môže oslavovať hneď dve úžasné správy. Sedemdesiatsedem ročný režisér filmov ako Zmysel života, Brazil, Dobrodružstvá baróna Prášila alebo 12 opíc sa zotavil z ľahkej mozgovej príhody a momentálne sa už lieči doma. Parížsky súd zároveň rozhodol, že sa jeho film, Muž, ktorý zabil Dona Quijota, môže na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes premietať. O verdikte súdu informovali na twitteri tvorcovia filmu. Gilliam, bývalý člen komediálnej skupiny Monty Python, by sa mal na slávnostnej projekcii, ktorá sa bude konať 19. mája, osobne zúčastniť.

 Na svojom twitteri sa k tomu vyjadril nasledovne:

After days of rest and prayers to the gods I am restored and well again. So is The Man Who Killed Don Quixote! We are legally victorious! We will go to the ball, dressed as the closing film at Festival de Cannes! May 19. Thanks for all your support. #QuixoteVive — Terry Gilliam (@TerryGilliam) May 9, 2018

Súdny spor vyvolal portugalský producent Paulo Branco, ktorý s Gilliamom spočiatku spolupracoval a tvrdí, že spoluvlastní práva na film. Požadoval, aby sa film v Cannes nepremietal. Mnohí zainteresovaní však upozorňovali na to, že nejde o prvý prípad, kedy Branco postupoval podobným spôsobom. Súd rozhodoval len o tom, či sa snímka na festivale môže premietať, nie o vlastníckych právach na film. Projekciu bude musieť sprevádzať upozornenie, že si Branco tieto práva nárokuje.

Gilliamovho Muža, ktorý zabil Dona Quijota sprevádzajú problémy už od začiatku a hovorilo sa o ňom ako o prekliatom filme. Terry Gilliam plánoval nakrútiť svojráznu adaptáciu príbehov legendárneho rytiera už v roku 2000. Do cesty sa mu však postavila povodeň, choroby a množstvo ďalších problémov, čo následne vyústilo do odchodu viacerých hviezd a zastavenia nakrúcania. Snímka sa touto sériou katastrof zapísala do dejín a predpokladalo sa, že už nebude nikdy dokončená. Momentálne to však vyzerá tak, že sa po dlhých 18 rokoch konečne dočká premiéry. Ak sa teda opäť nestane nejaká katastrofa.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín