Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Dôverný nepriateľ sa po ročnom promovaní dostáva do kín
In den Gängen
Dobrá smrť
Whered You Go, Bernadette
Yomeddine

Dôverný nepriateľ sa po ročnom promovaní dostáva do kín

PR | 17.6.2018Na filmovom festivale ART Film Fest v Košiciach uvidia diváci mrazivý thriller Dôverný nepriateľ, ktorý vznikol aj vďaka koprodukcii RTVS, Českej televízie a Bohemia Motion Pictures. Festival v metropole východu Košiciach prinesie okrem prezentácie diel najnovšej svetovej kinematografie, aj niekoľko titulov z filmovej histórie.

Nový slovensko-český film Dôverný nepriateľ ponúkne napínavý príbeh so strhujúcim záverom, ktorý sa snaží meniť pohľad na súčasné moderné technológie.

Hlavnými hrdinami sú manželia Zuzana a Andrej v podaní slovensko-českej hereckej dvojice Gabriela Marcinková (Kriminálka Staré Mesto, Kolonáda, Tajné životy) a Vojtěch Dyk (Jánošík – Pravdivá história, Revival, Anděl Páně 2). Okrem toho si vo filme zahrali Zuzana Porubjaková, Ondřej Malý, Ady Hajdu, Roman Luknár a ďalší. Režisérom, ako aj scenáristom filmu je Karel Janák. Autorom námetu a spoluscenáristom filmu je Ľubomír Slivka, kameramanom Martin Šách, hudbu k filmu skomponoval známy skladateľ a producent Ondřej Gregor Brzobohatý.

„Moderné technológie sú realitou a my sa ich snažíme ovládať. Na druhej strane si ani sami neuvedomujeme, ako sa postupne stávame ich otrokmi. Zahrávame sa so skutočnými reálnymi vzťahmi, ktoré prežívame. Som rád, že sa nám podarilo nakrútiť film, ktorý odkrýva riziká našej reality,“ dodal režisér Karel Janák.

Slovensko-český thriller sa nakrúcal od októbra 2016 do novembra 2017 v Bratislave, Prahe a na Spišskej Magure. Vznikol v produkcii spoločnosti Attack Film v spolupráci s koproducentmi RTVSČeská televízia a Bohemia Motion Pictures. Finančne ho podporili Audiovizuálny fond a český Štátny fond kinematografie. V slovenských kinách bude mať premiéru 16. augusta.

„Dôverný nepriateľ nás svojím príbehom a myšlienkou veľmi oslovil. Sme veľmi šťastní, že sme mohli byť jeho súčasťou. Je odrazom súčasnosti, života mladých ľudí, ktorí čoraz väčšmi strácajú skutočný kontakt s realitou,“ poznamenal dramaturg RTVS Roman Brat.

Titulnú pieseň k filmu s názvom Try naspievala populárna speváčka Ema Drobná.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín