Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Duša a film – nový projekt v Kine Film Europe
In den Gängen
Dobrá smrť
Whered You Go, Bernadette
Yomeddine

Duša a film – nový projekt v Kine Film Europe

| 5.10.2018Film Europe v spolupráci s Ligou za duševné zdravie spúšťa cyklus hraných filmov a diskusií s názvom „Duša a film“. Na úvod sa vždy premietne film, ktorý sa zaoberá problematikou z oblasti duševných porúch alebo duševnými problémami v každodennom živote. Po skončení filmu budú s divákmi besedovať dvaja odborníci a prípadne aj človek, ktorý sa s takouto poruchou alebo problémom musel vysporiadať, pričom  sa ráta aj s hosťami – známymi osobnosťami.

Projekcie s následnými diskusiami  sa budú konať každý druhý pondelok v mesiaci v Kine Film Europe  v Pistoriho paláci na Štefánikovej ulici 25 v Bratislave o 18.00.

Prvý film sa bude premietať 8.októbra pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia, ktorým je 10. október. Jeho témou je v tomto roku Duševné zdravie detí a mládeže so zameraním na coming-out pri problémoch spojených so sexuálnou orientáciou. Premietať sa bude  americký film Ja, Simon / Love Simon.

Diskutovať budú PhDr. Jaromíra Jánošková a doc. PhDr.Gabriel Bianchi, CSc.

 

Druhá diskusia bude po projekcii filmu Toni Erdmann - 22. októbra, mimoriadne druhý raz v októbri. Diskutovať budú psychiatrička MUDr. Jana Vránová a psychológ Mgr. Matúš Bakyta. Témou diskusie bude vzťah rodičov a dospelých, prácou pohltených detí, stret odlišných životných smerovaní a vyhorenia z práce.

Obe diskusie bude moderovať MUDr. Peter Breier.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín