Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Hororový kráľ George A. Romero po sebe zanechal množstvo scenárov
Papicha
Knives Out
Mid90s
Der goldene Handschuh

Hororový kráľ George A. Romero po sebe zanechal množstvo scenárov

Erik Binder | 18.10.2018George A. Romero zomrel v júli minulého roka, ale až v najnovšom interview jeho manželka Suzanne Desrocher- Romero prezradila niekoľko zaujímavých faktov. Romero napísal okrem zrealizovaných scenárov ďalších 40 až 50 príbehov. Fanúšikova sa tak môžu tešiť na eventualitu, že sa niektoré z nich dočkajú v budúcnosti filmového spracovania.

Režisér a scenárista miloval písanie scenárov a podľa manželky sú mnohé z nich veľmi kvalitné. Romero mal podľa Suzanne „veľa čo povedať a jeho scenáre stále majú aj dnes čo povedať“. Jeden z Romerových textov sa už v súčasnosti pripravuje na sfilmovanie, nesie názov Road of the Dead a režisérom sa stane Matt Birman. Predprodukcia sa mierne spomalila, Birman sa ale krátko po Romerovej smrti vyjadril, že scenár je podľa jeho mienky fantastický a sľúbil, že snímku natočí.

Ďalšou vzrušujúcou správou je, že Romero nakrútil v roku 1973 snímku, ktorú doposiaľ takmer nikto nevidel. Podľa slov Romerovej sa pripravuje zreštaurovanie filmu pre jeho verných fanúšikov, prípadne sa môže dostať aj do distribúcie. Nejde ale o čistokrvný horor, venuje sa téme starnutia a režisér v ňom má menšie cameo. Romero krátko pred smrťou pracoval aj na románe s názvom The Living Dead. Knihu v súčasnosti dokončuje spisovateľ Dan Klaus.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín