Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Vojnu svetov čaká ďalšia adaptácia a tentoraz seriálová
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

Vojnu svetov čaká ďalšia adaptácia a tentoraz seriálová

Erik Binder | 9.11.2018Hlavnou hviezdou pripravovaného projektu by sa mal stať oscarový herec Greg Kinnear (Tak dobre, ako sa len dá). Seriál pripravujú stanice Fox a Canal Plus a divák tak bude v blízkej budúcnosti na televíznych obrazovkách svedkom konfrontácie americkej verzie zasadenej do súčasnosti a verzie britskej, ktorá zachová pôvodný námet z knihy a bude sa odohrávať koncom 19. storočia.

Televízia BBC už začala nakrúcať trojdielnu minisériu založenú na slávnom sci-fi románe velikána žánru H. G. Wellsa. Scenár americkej verzie píše Howard Overman (Merlin, Atlantis) a o novej Vojne svetov hovorí, že bude obsahovať témy, ako etnické konflikty, rasovú nadradenosť a výsledok bude smelý a svieži. Wellsov román rozprával príbeh o nečakanej invázii Marťanov na Zem a odohráva sa vo viktoriánskom Londýne a jeho okolí.

Filmová verzia z roku 1953 (réžia Byron Haskin) sa odohrávala v spojených štátoch 50. rokov a reagovala na nastupujúcu studenú vojnu. Naposledy sme videli v kinách modernizovanú verziu v réžii Stevena Spielberga v hlavnej úlohe s Tomom Cruiseom. Okrem Vojny svetov sa pripravuje aj ďalšia adaptácia Wellsovho diela, Stroj času, ktorú by mal režírovať tvorca To, Andy Muschietti.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín