Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Dokument Vábenie výšok ocenený v Prahe aj Škandinávii
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

Dokument Vábenie výšok ocenený v Prahe aj Škandinávii

PR | 11.12.2018Najväčší putovný festival v Čechách a na Slovensku skončil 7.12.2018 slávnostným vyhlásením výsledkov v Prahe. Festivalový maratón sa konal od 5.10.2018 v rekordných 67 mestách Českej a Slovenskej republiky. Medzinárodný festival outdoorových filmov je zameraný na šport, dobrodružné, extrémne i cestopisné filmy.

Z vyše tisícky prihlásených filmov sa na festivalové premietania dostalo 126 filmov z 29 krajín sveta. V silnej konkurencii sa päťčlenná medzinárodná porota rozhodla oceniť film Pavla Barbáša Vábenie výšok. Dokument získal Prvú cenu v kategórií horolezecký a horský film.  

Najväčší a najstarší festival venovaný dobrodružstvu v Škandinávii je Nordic Adventure Film Festival, ktorý sa po prvý krát uskutočnil v roku 1996, keď ho založili vášniví lyžiari a horolezci. Tento rok sa konal 20.-25. novembra v Dánsku. Dokument Vábenie výšok získal Čestné uznanie poroty.

Film Vábenie výšok úspešne distribuovala v minulom roku Asociácia slovenských filmových klubov do kín a stal sa najnavštevovanejším dokumentom za rok 2017. Získaním šiestich domácich a zahraničných ocenení končí aj svoju festivalovú púť.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín