Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Dokument Vábenie výšok ocenený v Prahe aj Škandinávii
Once Upon a Time in Hollywood
Yao
Long Shot
Chvilky

Dokument Vábenie výšok ocenený v Prahe aj Škandinávii

PR | 11.12.2018Najväčší putovný festival v Čechách a na Slovensku skončil 7.12.2018 slávnostným vyhlásením výsledkov v Prahe. Festivalový maratón sa konal od 5.10.2018 v rekordných 67 mestách Českej a Slovenskej republiky. Medzinárodný festival outdoorových filmov je zameraný na šport, dobrodružné, extrémne i cestopisné filmy.

Z vyše tisícky prihlásených filmov sa na festivalové premietania dostalo 126 filmov z 29 krajín sveta. V silnej konkurencii sa päťčlenná medzinárodná porota rozhodla oceniť film Pavla Barbáša Vábenie výšok. Dokument získal Prvú cenu v kategórií horolezecký a horský film.  

Najväčší a najstarší festival venovaný dobrodružstvu v Škandinávii je Nordic Adventure Film Festival, ktorý sa po prvý krát uskutočnil v roku 1996, keď ho založili vášniví lyžiari a horolezci. Tento rok sa konal 20.-25. novembra v Dánsku. Dokument Vábenie výšok získal Čestné uznanie poroty.

Film Vábenie výšok úspešne distribuovala v minulom roku Asociácia slovenských filmových klubov do kín a stal sa najnavštevovanejším dokumentom za rok 2017. Získaním šiestich domácich a zahraničných ocenení končí aj svoju festivalovú púť.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín