Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Leaving Neverland je filmom, aký by Michael Jackson nikdy nechcel vidieť
Papicha
Knives Out
Mid90s
Der goldene Handschuh

Leaving Neverland je filmom, aký by Michael Jackson nikdy nechcel vidieť

Erik Binder | 3.2.2019Len pred pár dňami bol na dôležitom americkom festivale Sundance odpremiérovaný šokujúci dokument o živote Michaela Jacksona s názvom Leaving Neverland. Nejde ale ani zďaleka o adoračný životopis, naopak, snímka sa venuje dvom dnes už dospelým mužom obviňujúcim Michaela z pedofílie. Jackson v časoch svojej najväčšej slávy nadviazal priateľstvá s chlapcami, Wadeom Robsonom a Jamesom Safechuckom (vo veku 7 a 10 rokov). Dnes majú obaja muži cez tridsať rokov a rozhodli sa režisérovi Danovi Reedovi vyrozprávať svoje údajné zážitky s neobvyklými praktikami zaobchádzania s deťmi kráľa popu na jeho legendárnom ranči Neverland.

Pôjde zrejme skutočne o informačne vyčerpávajúci dokument, jeho stopáž totiž dosahuje úctyhodných 236 minút a či sa to dá zvládnuť na jeden ťah, zistia predplatitelia stanice HBO už na jar tohto roka, odkedy bude film k dispozícii. Naposledy sme sa v kinách s Michaelom Jacksonom stretli prostredníctvom taktiež netradičného dokumentárneho filmu This is it, ktorý mapoval jeho prípravy na nikdy neuskutočnenú sériu vystúpení v lete roku 2009 v londýnskej O2 aréne a nie každému sadol štýl piesní predvedených bez publika. Zatiaľ čo tam sme jeho umeniu mohli stále ešte tlieskať, Leaving Neverland sa zameriava na konkrétne, často veľmi nechutné, ale podotýkame, že stále iba o neoverené, zážitky oboch mužov z čias ich detstva v prostredí ranču, ako aj pri svetovom koncertnom turné speváka. Nezodpovedanou otázkou ale asi navždy ostane dôveryhodnosť podobných svedectiev, keďže Michael Jackson sa už po svojej smrti nemá možnosť brániť a podobných obvinení bol už v minulosti zbavený súdnou cestou.

Leaving Neverland tak vyvolá značné kontroverzie a každý divák si bude musieť urobiť názor na vec po pozretí diela sám, najlepšie vyzbrojený podrobnosťami z procesu v období medzi januárom a májom 2005. Jackson bol vtedy zbavený viny vo všetkých bodoch obžaloby. Nasledujúci rok bola z ekonomických dôvodov zatvorená hlavná budova ranču Neverland. Spevák zomrel 21. Júna 2009 vo veku 50 rokov na zástavu srdca v Los Angeles.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín