Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > One Screen Short Film Festival ponúka aj netradičný prístup k videoklipom
The Bookshop
Little
Yesterday
Werk ohne Autor

One Screen Short Film Festival ponúka aj netradičný prístup k videoklipom

Eva Labayová | 12.2.2019Najnovší videoklip hudobnej skupiny Freakin' Disco, ktorý režíroval Adam Freund, sa dostal do finále One Screen Short Film Festivalu v New Yorku a vo svojej kategórii sa popasuje o víťazstvo spolu s ďalšími siedmimi hudobnými klipmi. Jeho rivalmi sú okrem iných aj Eminem, Ed Sheeran, Dua Lipa, Calvin Harris, Leon Bridges.

One Screen (One Screen Short Film Festival) je festival krátkych filmov, ktorý spája svet reklamy a filmu a za svoj cieľ si vytýčil priniesť uznanie a odmeňovať najlepšie diela oboch odvetví bez akýchkoľvek obmedzení a poskytuje tvorcom úplnú umeleckú slobodu.

Medzi členmi poroty sa objavujú také veľké mená ako napríklad Hannah Gullixson, kreatívna marketingová riaditeľka pre Netflix, Alexandra Sobiecki kreatívna riaditeľka Spotify, Ross McGraw, marketingový riaditeľ Nickelodeon.

Festival má viac súťažných kategórií – dokumentárny film, krátka fikcia, animácia, nízkorozpočtový film, film natočený mobilom, úvodné a záverečné titulkové sekvencie, 60 sekundový film, filmový plagát, videoklip. Práve do poslednej menovanej kategórie sa prebojoval spomedzi niekoľko tisíc prihlásených klip Rules maďarskej formácie Freakin’ Disco a reprezentuje tak strednú Európu. Klip je plný bizarných záberov pripomínajúcich hororové scény z 90-tych rokov a hľadá odpoveď na otázku, či sme schopní spriateliť sa s démonmi, strachom a predpojatosťou, ktoré v nás žijú.

Slávnostné odovzdávanie cien festivalu One Screen sa uskutoční 13. februára v SVA Theatre (School of Visual Arts Theatre) v New Yorku.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín