Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Nezmeškajte nový film mesiaca od Artekinofestival. Len do konca apríla
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

Nezmeškajte nový film mesiaca od Artekinofestival. Len do konca apríla

Eva Labayová | 12.4.2019Hoci ďalší ročník Artekino festivalu je na pláne až koncom roka v termíne od 1. decembra do 31. decembra 2019, dovtedy máme možnosť sledovať európske artové filmy online. Aj na apríl má pre nás Artekinofestival pripravenú malú pozornosť v podobe snímky francúzkej scenáristky a režisérky Céline Sciamma Girlhood (Bande de Filles, 2014).

Ide o elektrizujúci portrét mladého dievčaťa, ktoré sa pripojí ku gangu, objavuje samu seba a nadobúda v tomto procese svoje sebavedomie. Čoskoro však zistí, že jej nový život ju nutne nemusí urobiť šťastnejšou.

Ešte zopár zaujímavostí o filme.

  • Údajne bolo veľmi náročné získať práva na použitie piesne speváčky Rihanna Diamonds. No potom, čo speváčka uvidela scénu, v ktorej zaznie jej pieseň, s udelením práv súhlasila.
  • Protagonistky boli pre film vyberané priamo z ulice.
  • Režisérka bola inšpirovaná tínedžerkami, ktoré pravidelne vídavala v blízkosti parížskych nákupných centier a vlakových staníc. Chcela sa k nim dostať bližšie, pochopiť ich, ponoriť sa hlbšie do ich životov a tak vyhľadala ich blogy. Bola unesená ich estetikou a štýlom.

Film je dostupný TU

Na výber sú aj slovenské titulky.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín