Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Jedinečná šanca zažiť režiséra filmu Rain Man - Barryho Levinsona
Beats
Le grand méchant renard et autres contes...
Crawl
Rocketman

Jedinečná šanca zažiť režiséra filmu Rain Man - Barryho Levinsona

Eva Labayová | 20.4.2019Barry Levinson, oskarový americký režisér, producent, začal svoju kariéru v 70-tych rokoch ako scenárista. Ku koncu 80-tych rokov bol už jedným z najžiadanejších režisérov v Hollywoode aj vďaka takým filmom ako Rainman, Bugsy, Dobré ráno, Vietnam.  Vytvoril veľké množstvo nezabudnuteľných diel, naposledy to bol film Paterno, v ktorom (opäť) spolupracoval s Al Pacinom.

Aktuálne nakrúca v Budapešti svoj 24. celovečerný film s názvom Harry Haft a do hlavnej úlohy obsadil Bena Fostera. Ide o príbeh boxeristu, ktorý prežil Auschwitz. Film sleduje skutočný príbeh 16-ročného poľského Žida, ktorý sa dostal do koncentračného tábora v roku 1944 a bol nútený do boxerských zápasov s inýmí Židmi navyše holými rukami (bez rukavíc), to všetko pre perverznú zábavu SS dôstojníkov.  Harry si veľmi rýchlo uvedomí, že jeho prežitie závisí od jeho schopnosti bojovať a zvíťaziť. Knihu Harry Haft: Survivor of Auschwitz, Challenger of Rocky Marciano napísal Alan Scott Haft na základe priameho svedectva svojho otca.

Počas natáčania Barry Levinson s radosťou prijal pozvanie a v rámci vzdelávaciaho projektu pre filmárov Fast Forward Program porozpráva o svojich scenáristických a režisérskych začiatkoch, prezradí zákulisné informácie o svojich úspešných filmoch. V rámci svojho masterclass sa bude venovať aj niektorýcm emblematickým filmovým scénam a povie aj o aktuálnom natáčaní v Maďarsku.

Kedy: o 13:00, 1. mája 2019

Kde: Uránia Nemzeti Filmszínház (1088 Budapest, Rákóczi út 21.)

Prednáška sa bude konať v angličtine, bez tlmočenia. Vstup je voľný, ale je nutná registrácia vopred, ktorú môžete vykonať tu


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články