Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Dočkáme sa ďalšej adaptácie literárneho diela Stephena Kinga
Beats
Le grand méchant renard et autres contes...
Crawl
Rocketman

Dočkáme sa ďalšej adaptácie literárneho diela Stephena Kinga

Erik Binder | 20.4.2019Konkrétne sa dostala do hľadáčiku filmárov krátka story s názvom Res Stop a plán ju sfilmovať vzkriesol v hlavách predstaviteľov spoločnosti Legendary Entertainment. Pôvodný príbeh je klasickou hrou na mačku a myš, pôjde tak zrejme o veľmi napínavý thriller. Poviedka bola publikovaná v roku 2003 Esquire Magazine a o rok neskôr dostala cenu National Magazine Award. V roku 2008 sa stala aj súčasťou kolekcie Kingových poviedok s názvom Just After Sunset.

Pôjde o príbeh dvoch žien cestujúcich po diaľnici v Spojených štátoch, ktoré sa rozhodli na chvíľu zastaviť na odpočívadle a ako sa ukáže, spravili veľkú chybu. Scenárom aj réžiou je poverený mladý, ale skúsený Alex Ross Perry, na konte má už snímky, ako indie záležitosť Farebné koleso (The Color Wheel, 2011), Kráľovná Zeme (Queen of Earth, 2015), Zlatá stredná cesta (Golden Exits, 2017) a prvýkrát do mainstreamu zavítal ako spoluscenárista rodinného filmu Christopher Robin (Marc Forster, 2018).

Tvorcovia pochopiteľne cítia v látke veľký potenciál, pretože prvá časť To zarobila celosvetovo 700 miliónov dolárov pri rozpočte 35. Populárne sú aj seriály na motívy Kingových diel, ako Pán Mercedes alebo Castle Rock.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články