Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Prichádza dokument Značkár - Stefanik Trail 140
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

Prichádza dokument Značkár - Stefanik Trail 140

Eva Labayová | 1.6.2019Začiatkom roka sme vás informovali o unikátnom projekte Viliama Bendíka Kroky na hrane, v ktorom šesť ultrabežcov oživilo autentický príbeh z druhej svetovej vojny dlhým behom po trase úteku. Rozhodli sa zdolať 170 km dlhú trasu z koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau do Žiliny, aby zrekonštruovali útek Rudolfa Vrbu a Alfréda Wetzlera z roku 1944. 

Po štvorročnej príprave nám režisér opäť predkladá niečo výnimočné. Prichádza dokument Značkár - Stefanik Trail 140.

Inšpiratívny príbeh otca, pre ktorého sa beh stal cestou k svojmu vlastnému synovi. Keď jeho syn Martin prišiel s nápadom zorganizovať ultrabežecké podujatie na počesť Milana Rastislava Štefánika, okamžite sa k nemu pridal. Po svojej 60-tke začal aktívne behávať a každý rok úplne sám značí celú 144 km trasu STEFANIK TRAIL z Bradla až do Bratislavy. Svojho syna sprevádza ako podpora na každom veľkom ultra podujatí doma aj vo svete, aktívne pomáha na občerstvovačkách ultra pretekov na celom Slovensku, a behá... Sníva však o tom, že si STEFANIK TRAIL ULTRA zabehne jedného dňa sám. Na svoje sedemdesiate narodeniny sa mu sen splní a Pali stojí na štarte 5. ročníka STEFANIK TRAIL (144 km | 5.330 m+), pripravený bežať svoj vlastný príbeh...

Viliam Bendík odišiel v roku 2013 zo sveta korporácií, aby sa mohol vrátiť k tomu, čo má rád. Hory, fotografia a film mu učarovali už v detstve. Vyrástol pod Tatrami a vracia sa tam v každej voľnej chvíli napriek tomu, že stále žije v Bratislave. Pri svojej ceste k staronovým koníčkom stretol veľa nových ľudí. S niektorými z nich dnes pracuje na tom, aby ľuďom priniesli zaujímavé príbehy z hôr a horského behu, ktoré sú niečím výnimočné. Ako sám tvrdí, Projekt Značkár je pre neho jeden z najosobnejších projektov, na ktorých doteraz pracoval.

Po štyroch rokoch práce prichádza premiéra filmu, ktorá sa uskutoční na podujatí STEFANIK FEST, 6. júna 2019 na námestí M. R. Štefánika v Bratislave. Viac o udalosti TU.

ZNAČKÁR - STEFANIK TRAIL 140 (dokumentárny film SK, 45 min) v produkcii BENDIK FILMS | réžia VILIAM BENDÍK | kamera VILIAM BENDÍK a DANIEL BLONSKI | hudba HUDBA ELLIOT MIDDLETON, SHAUN FREARSON, JULIA NEWMAN, CODY WESTHEIMER, WAYNE JONES | námet, réžia, scenár a strih VILIAM BENDÍK | 2019 (c) BENDIK FILMS


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín