Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Kino recenzia > Manžel na hodinu
The Little Hours
Cloak And Dagger
Gifted
The Man with the Iron Heart

MANŽEL NA HODINU

Po dvoch rokoch sú späť! Nie však ako podnikaví „hodinoví manželia“, ale poslušne krotkí partneri svojich polovičiek. To, čo začalo v Nymburku fungovať (na rozdiel od miestnej plavárne) ako ...
Po dvoch rokoch sú späť! Nie však ako podnikaví „hodinoví manželia“, ale poslušne krotkí partneri svojich polovičiek. To, čo začalo v Nymburku fungovať (na rozdiel od miestnej plavárne) ako ...

Po dvoch rokoch sú späť! Nie však ako podnikaví „hodinoví manželia“, ale poslušne krotkí partneri svojich polovičiek. To, čo začalo v Nymburku fungovať (na rozdiel od miestnej plavárne) ako výnosné opravárenské remeslo, muselo ustúpiť aj s bohatým dedičstvom pred rozčertenými ženami. Minimálne pred Honzovou Petrou, hoci v pokračovaní úspešnej komédie Hodinový manžel s názvom Manžel na hodinu sa do pozoru stavia aj Milanova Eliška, Kryštofova Zuzana i Jakubova čerstvá láska toho istého pohlavia.

Nymburskí lachtani sú minulosťou, aktuálne sa v plavárni precvičujú akvabely. Zato ženský spolok vedený „makakom“ Alenou pracuje rovnako na plné obrátky, hoci sa harmonizácia duše už trocha krúti dokola a Alena pôsobí príliš komicky.

Malé mestečko opäť rozvibruje štvorica kamarátov - Honza (David Novotný), Milan (Bolek Polívka), Jakub (David Matásek) a Kryštof (Lukáš Latinák) sa chcú kvôli trocha zdepresívnelému Jakubovi vrhnúť do neznámych vôd zmiešaného synchronizovaného plávania. Majú našliapnuté potvrdiť svoje dlhoročné priateľstvo novou plaveckou disciplínou, hoc´ tak vzdialenou obľúbenému vodnému pólu. Ústrednou zápletkou je tu Milanovo „manželstvo na hodinu“. Nymburk ešte nezažil takú fúriu, akou je jeho stále právoplatná slovenská manželka Janka (Zdena Studénková).

Manžela na hodinu možno zaradiť opäť k ľahkej oddychovej komédii, podobne ako jeho predchodcu. Divák sa teší na osvedčené kvalitné herecké výkony. Scenáristicky sa snímok neblýska ničím výnimočným, vypichne jeden-dva problémy, ktoré treba tandemisticky riešiť. Zvyšok je na hercoch a prostredí. Nymburk či Tatry, oko diváka sa pokochá, no zároveň presvedčí, ako sa hlavne v slovenských sekvenciách plytvá krásami prírody kvôli nahodeniu Kryštofových rodných koreňov a ženskému zlatokopectvu. Jakubova linka trápenia strašne lacno spája dávnu lásku k vodným športom s aktuálnymi akvabelovými choreografiami.

Samozrejme, Novotnému jeho Honza ide ako po masle, aj s Norisovou sa ako filmoví partneri skvele dopĺňajú. Úctivý postarší pár Polívka-Holubová sa vo svojich rolách ide udáviť taktom, rešpektom a vzájomným pochopením. Babčáková perlí už trocha naprázdno, hoci hláškovo stále drží úroveň samozvanej liečiteľky duše na osviežujúcej úrovni samotného infantilného príbehu. Jana Stryková, našťastie, dostala oproti Hodinovému manželovi viac priestoru ako Kryštovova Zuzana. V zápletkovej oblasti však stále málo na to, aby sa hlavné línie rozvodovej problematiky a utužovania kamarátstva aj za cenu zosmiešnenia nejako obzvlášť zatraktívnili.

Komu sa Hodinový manžel páčil, ten presne vie, do akých vôd aktuálne pri sledovaní Manžela na hodinu vstupuje. V úsmevnej nenáročnej komédii sa dočká potrebného relaxu. Vďaka kvalitným hercom asi aj zohľadní priamočiarosť a naivitu scenára. No každopádne zapochybuje, či by si prial zhliadnuť prípadné ďalšie pokračovanie.

Manžel na hodinu (ČR, 2016, 92 min.)
Réžia: Tomáš Svoboda. Hrajú: Bolek Polívka, David Novotný, David Matásek, Lukáš Latinák, Zdena Studenková, Eva Holubová, Zuzana Norisová, Simona Babčáková, Jana Stryková

2016-12-2424.12.2016 | Zuzana Ondrišová
login facebok
Fotogaléria k článku
Komédia
92 min
ČR
2016
22.12. 2016
22.12. 2016
4 z 10
Mám v zbierke
0 z 10
4 z 10


Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
katarína | Cuky Luky Film
Mne sa ten film vôbec nepáčil. Už dávno som nevidela niečo tak čajíčkové akoby to deti na ZŠ natáčali, škoda peňazí >
Zacalo to vcelku dobre, ale druha cast "recenzie" je uz iba spletou nezmyzlov a osobnych dohadov autora, a tiez sa tam u... >
Adriana | Cuky Luky Film
Veľmi slabé. A na Dianu Morovú sa nedá pozerať. Preafektovaná až hrôza. >
Amatersky strih. >
>
Sector.sk
>
Kinema.sk
>
Plnehry.sk
>
Onlinehry.sk
>
Funny.sk
>
Zvonenia.sk
>
Pikosky.sk
>
Rozpravky.sk
>
Titulka
>
Recenzie
>
Premiéry
>
Novinky
>
DVD
>
TV
>
Rebríčky
>
Databáza
>
Filmové trailery
>
Podcasty
>
Slovenské filmy
>
Udalosti
>
Preview
>
RSS články
>
RSS novinky.
>
Lacné Letenky
>
AutoOlymp.sk
>
Pricemania.sk
>
Superdeal.sk
>
Filmy
>
info@kinema.sk
>
Všetky práva vyhradené.
copyright 2001 - 2017
Sector s.r.o.
ISSN 1336-4197