Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Profily > Ben Barnes - Princ Kaspian
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

BEN BARNES - PRINC KASPIAN

Stručný nadpis typu meno herca – pomlčka – filmová postava som si nezvolila z dôvodu nedostatku fantázie, ale preto, že meno Benjamin Barnes ...
Stručný nadpis typu meno herca – pomlčka – filmová postava som si nezvolila z dôvodu nedostatku fantázie, ale preto, že meno Benjamin Barnes ...

Stručný nadpis typu meno herca – pomlčka – filmová postava som si nezvolila z dôvodu nedostatku fantázie, ale preto, že meno Benjamin Barnes ešte nie je vo svete filmu veľmi známe. Zatiaľ si pod ním treba predstaviť princa Kaspiana, ktorý prichádza aj k nám. Ak máte záujem o bližšie zoznámenie sa s ním, ste na správnej internetovej adrese.

Narodil sa 20. augusta 1981 v Londýne v znamení leva – v zemi aj v znamení, aké sa vládcom hodia. To však určite neboli dôvody, prečo získal hlavnú úlohu v druhom pokračovaní Narnie. O to sa podľa Bena vraj postarala náhoda. Producenti dlho nevedeli nájsť nikoho vhodného, až im jedného dňa zaklopal na dvere vysoký čiernovlasý mladík. „Asi si povedali, že kto sa prvý objaví, toho vezmú,“ skonštatoval Ben. Keď mu o štvrtej ráno zatelefonovali, že ho berú, zobudil od radosti celý dom. So skromnosťou to už odteraz nemusí preháňať. Má isté, že sa objaví aj v treťom dieli kroník Narnie. Tým pádom bude mať čo robiť, aby neostal, tak ako v nadpise, v škatuľke „princ Kaspian“. No už podpísal zmluvu s režisérom Oliverom Parkerom na hlavnú úlohu vo filme „Dorian Gray“. V postprodukcii sa momentálne nachádza aj film „Easy Virtue“. Do postavy Johna Whittakera ho obsadil režisér Stephen Elliott. Ben si tu zahral s Jessicou Biel, Cristin Scott Thomas či s Colinom Firthom.

Nekričme však hop, kým Ben nepreskočí, a pozrime sa radšej na to, čo už preskákal. Nie je toho veľa. Ale ako prvému v dejinách svetu za múrom sa mu vo „Hviezdnom prachu“ podarilo preskočiť múr a spustiť tak celý príbeh. Rola mladého Dunstana Thorna – otca hlavného hrdinu bola jeho prvá úloha vo filme. Predtým sa vyskytol v teenagerskom seriáli „Split Decision“ a v seriáli BBC „Doctors“ – aj keď tu len v jednom dieli. Medzi fantastickými svetmi Hviezdneho prachu a Narnie sa objavil vo filme z úplne inej sféry: v dráme s prvkami čierneho humoru  „Bigga than Ben“. Stvárnil tu postavu „drsného“ ruského gangstra Cobakka, ktorý spolu s kamarátom prichádza do Londýna „stať sa milionárom“. Benov ruský prízvuk je údajne bezchybný. Pre rolu princa Kaspiana si pre zmenu natrénoval španielsky akcent. Zdá sa, že má ten dar, ktorý by nemal chýbať žiadnemu hercovi: svojim postavám sa vie dokonale prispôsobiť. Zakaždým vyzerá aj pôsobí inak (a to nielen vďaka  zmenenému účesu).

Aj keď má Ben za sebou málo skúseností spred kamery, o to viac ich má z divadla. V rokoch 1997 – 2003 účinkoval v Národnom hudobnom divadle v Londýne. Aj keď sa chcel venovať herectvu, na Kingstonskej univerzite študoval angličtinu a divadelnú vedu. Poradili mu to rodičia, a zrejme vedeli, čo robia, pretože otec je psychiater a mama terapeutka. A tak, v roku 2004 Ben úspešne spromoval. Herectva sa ale nevzdal. Svoje angažmá v Národnom divadle však teraz kvôli Princovi Kaspianovi zanechal. Predtým rozvíjal aj svoj spevácky talent: Spieval v zbore a bol tiež členom hudobnej skupiny Hyrise (niečo na štýl Backstreet Boys), ktorá s piesňou „Leading Me On“ súťažila v Eurovízii 2004. Okrem herectva a spevu vie hrať na klavíri a bicích. Objavil sa aj v hudobnom videoklipe „The Sofa Song“ skupiny The Kooks. 

Jeho mladší brat Jack o ňom povedal, že ľudia najprv musia spoznať princa Kaspiana, aby mohli spoznať Bena Barnesa. Tak veru. Ešte si na slávu len zvyká. Zatiaľ sa pri zoznamovaní musel predstavovať  – rovnako, ako v Narnii s dcérami Evinými a synmi Adamovými – slovami: „Ja som princ Kaspian“. Keď sedel v lietadle z New Yorku do L.A., myslel si, že si naňho ľudia budú ukazovať prstom, pretože, ako povedal: „Vo Hviezdnom prachu som prvých desať minút v podstate stále iba ja...“ Ale, keďže desať minút naozaj nie je bohviečo, cestujúci v lietadle čiastočku z „hviezdneho prachu“ na palube ani nezaregistrovali. „Takže možno ma nespoznajú ani po Princovi Kaspianovi,“  vyjadril sa opäť skromne Ben. No „trochu“ sa sekol, veď už v prvom týždni premietania v USA film zaznamenal najväčšiu návštevnosť a zhruba po mesiaci, v dobe vzniku tohto článku sa stále držal v prvej desiatke. A Ben Barnes alias princ Kaspian sa už teší zástupom fanúšikov.

2008-07-033.7.2008 | Elena Jančušková
login facebok
Fotogaléria k článku
Dobrodružný/Rodinný
0 min
VB USA
2008
26.6. 2008
16.5. 2008
7 z 10
Mám v zbierke
0 z 10
6 z 10


Súvisiace články
Súvisiace články
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
Mne sa to páčilo viac ako prvý diel. Kopec popkultúrnych odkazov a zaujímavé spracovanie celého internetu. Pripomína to ... >
Stevefooth | Beowulf
>
Krasny film,vrelo odporučam. >
výborný film >