Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
TV Tipy > TV tipy 13.5. - 17.5. 2015
Les Misérables
Childs Play
A Rainy Day in New York
Jeanne

TV TIPY 13.5. - 17.5. 2015

Meditatívnu snímku o dualite bytia, kráse života a prírody v kontraste s vojnovým besnením zobrazeným v tých najnaturalistickejších farbách nakrútil režisér Terrence Malick po 20-ročnej prestávke a ..
Meditatívnu snímku o dualite bytia, kráse života a prírody v kontraste s vojnovým besnením zobrazeným v tých najnaturalistickejších farbách nakrútil režisér Terrence Malick po 20-ročnej prestávke a ..

13.5.
Streda

20:15 Úkryt (Panic Room), USA, 2002 (Dajto)
David Fincher rozohral na malom priestore bezpečnostného úkrytu hru zdanlivo bezbranných matky a dcéry s lupičmi, ktorí sa nezastavia pred ničím. Luxusný byt v newyorskej štvrti sa stane terčom gangstrom. Zaujíma ich obsah bezpečnostného sejfu a neštítia sa zlikvidovať akúkoľvek prekážku, ktorá im stojí v ceste. Jodie Foster sa ako matka malej diabetičky, ktorej život je bez inzulínu ohrozený, takisto nezastaví pred ničím, aby svoju dcéru ochránila.

20:45 Spy Game, USA, Nemecko, Japonsko, Francúzsko, 2001 (Plus)
Robert Reford v úlohe dosluhujúceho agenta CIA zachraňuje Brada Pitta ako svojho žiaka a chránenca Toma Bishopa. Je totiž jediný, kto mu môže a chce pomôcť dostať sa z čínskeho väzenia. Odchod na dôchodok tak musí odložiť, aby jeho kolega neskončil „na šibenici“. CIA nechce mať s tým nič spoločné, obáva sa medzinárodnej blamáže.


14.5.
Štvrtok

23:20 Mildred Pierce, USA, 2011 (ČT Art)
Seriálová adaptácia románu Jamesa M. Caina nás zavedie do obdobia Veľkej hospodárskej krízy 30. rokov. V centre príbehu stojí nezávislá žena, ktorá sa s vervou púšťa do boja za svoju osobnú slobodu. Mildred, predstaviteľka strednej vrstvy, je čerstvo rozvedená, rieši komplikované vzťahy s nevďačnou dcérou a s mužmi. Život jej vôbec neuľahčuje jej milenec Monty ani exmanžel Bert. Kate Winslet, Guy Pierce a Brian F. O´Byrne vo výnimočnom príbehu o hrdosti a cti.


15.5.
Piatok

21:50 Kuře melancholik, ČR, 1999 (ČT2)
Dej sa odohráva začiatkom 20. storočia. Malý Lojzík, ktorému blesk zabil matku, žije na statku so svojím otcom a starým čeľadníkom. Drsný svet ho naučil vnímať obrazy, ktoré mu pripomínajú stratenú matkinu náruč. Medzi ľuďmi márne hľadá človeka, na ktorého by sa mohol opäť citovo pripútať. Oporu a bezpečie nenachádza ani u otca, ani u matkinej sestry, ani u macochy Rózy, hoci tá ako jediná s chlapcom súcitila na začiatku ich spoločného spolužitia. Jediný, kto s Lojzíkom skutočne zdieľa jeho údel opusteného mláďatka, je obyčajné kura.

22:10 Kráľovstvo zverstiev (Animal Kingdom), Austrália, 2010 (ČT Art)
Debut Austrálčana Davida Michôda nás zavedie do útrob prehnitej a rozkladajúcej sa zločineckej rodiny, ktorej vládne skazená matka a manipulátorka svojich synov. Nezvratné následky zvrátených hodnôt rozložia rodinný systém a členov klanu privedú k nevyhnutnému. Rodinu doplní mladý synovec, ktorý intenzívne vníma, čo sa deje navôkol a absorbuje všetko, čo sa mu vštepuje. Psychologicky vykreslená štúdia prevrátenej morálky je mrazivým príkladom sily vplyvu rodiča na potomka.


16.5.
Sobota

20:00 Anglický pacient (The English Patient), USA, 1996 (ČT2)
Deviatimi Oscarmi ovenčená melodráma Anthonyho Minghellu zachytáva tragédiu ľúbostného príbehu na pozadí druhej svetovej vojny v severnej Afrike. Kartograf Almásy sa bezhlavo zamiluje do vydatej Katharine. Okolnosti sa zvrtnú a on zo všetkých síl bojuje o jej záchranu. Nič však nepraje ich zakázanej láske a Almásy sa na nemocničnom lôžku umára svojimi výčitkami. O spomienkami utrápeného muža sa stará zdravotná sestra, ktorá trpezlivo počúva jeho príbeh. Ralph Fiennes, Juliette Binoche a Kristin Scott Thomas v nezabudnuteľnom filme o nevyspytateľnosti fatality.

21:00 Na budúci rok v rovnakom čase (Same Time Next Year), USA, 1978 (ČT1)
Vtipnú, inteligentnú a dojímavú divadelnú hru Bernarda Slada o páre neverníkov, ktorí sa raz za rok už 26 rokov stretávajú na víkend, nakrútil Robert Mulligan. Hlavné roly si zahrali Alan Alda a Ellen Burstyn, ktorých postavy sa viac ako štvrť storočia zmietajú v kolotoči emócií, zatiaľ čo život dáva i berie a svet sa otriasa v základoch.

22:05 Tenká červená línia (The Thin Red Line), USA, 1998 (Prima Cool)
Meditatívnu snímku o dualite bytia, kráse života a prírody v kontraste s vojnovým besnením zobrazeným v tých najnaturalistickejších farbách nakrútil režisér Terrence Malick po 20-ročnej prestávke a vyslúžil si za ňu 7 nominácií na Oscara a Zlatého medveďa na Berlinale. Príprava filozoficko-vojnového filmu s morálnym posolstvom o nezmyselnosti vojny trvala 10 rokov a pôvodná verzia sa vynímala 6-hodinovou stopážou. Názov pochádza zo správy vojnového reportéra z roku 1854, ktorý použil výraz „Tenká červená línia“ na označenie britských vojakov v červených uniformách zmasakrovaných vďaka nezmyselnému rozhodnutiu velenia. Príbeh o bitke o Guadalcanal počas 2. svetovej vojny vystihuje paralelu s pacifistickým zmýšľaním záhadného režiséra, ktorý odmieta akúkoľvek publicitu.

22:55 Obyčajní hrdinovia (Imaginary Heroes), USA, Nemecko, Belgicko, 2004 (ČT1)
Tragikomická melodráma o americkej stredostavovskej rodine rozvrátenej samovraždou staršieho syna prináša príbeh o ťažobe krívd a rán, ktoré si ľudia nosia vo svojom vnútri. Vplyvom tragickej udalosti otec stráca akékoľvek istoty a prepadá sa do depresie, matka hľadá únik vo chvíľkových povyrazeniach a syn čeliaci problémom dospievania sa snaží vymaniť z nútenej empatie okolia. Nikto z nich netuší o bolesti toho druhého a ich správanie len znásobuje ďalšie krivdy. Výborný scenár, ukážkové herecké výkony a sugestívny príbeh robia z filmu debutujúceho Dana Harrisa hodnotný kus.


17.5.
Nedeľa

20:20 Útek z Colditzu (The Colditz Story), GB, 1955 (ČT Art)
Tento vojnový príbeh sa naozaj odohral. Podľa knižnej predlohy P. R. Reida režisér Guy Hamilton spracoval skutočný útek autora románu z nemeckého zámku Colditz považovaného za jeden z najlepšie strážených táborov pre zajatcov. Snímka patrí k realistickej vlne britských vojnových filmov 50 rokov. V roku 2005 Briti znova nakrútil príbeh inšpirovaný touto udalosťou.

21:55 Je třeba zabít Sekala, ČR, Francúzsko, Poľsko, SR, 1997 (ČT1)
Snímka Vladimíra Michálka ocenená 10 Českými levmi a mnohými medzinárodnými oceneniami nazerá do moravskej dediny roku 1943. Vyzerá to, akoby sem vojnové udalosti ešte nedorazili. 12 statkárov tu však žije v strachu z nemanželského syna jedného z nich. Sekal má za sebou drsné detstvo, všetci ním pohŕdajú, nič mu nepatrí, slušné dievča si ho nevšimne. Toto všetko z neho spravilo zatrpknutého a krutého muža. S protektorátom prišiel jeho čas. Udáva sedliakov a za odmenu dostáva ich majetky. Vidiečania sa ho rozhodnú zbaviť.

2015-05-1313.5.2015 | Barbora Bačíková
login facebok
Fotogaléria k článku


Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
Super film, ale je to zlá kópia! Konečne som sledoval HD streamovanie tohto filmu. Myslel som, že niektorí z vás by to c... >
triono_asep | Podfukárky
Super film, ale je to zlá kópia! Konečne som sledoval HD streamovanie tohto filmu. Myslel som, že niektorí z vás by to c... >
triono_asep | Brankár
Super film, ale je to zlá kópia! Konečne som sledoval HD streamovanie tohto filmu. Myslel som, že niektorí z vás by to c... >
triono_asep | Yesterday
Super film, ale je to zlá kópia! Konečne som sledoval HD streamovanie tohto filmu. Myslel som, že niektorí z vás by to c... >