Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Víkendové televízne tipy
The Bookshop
Little
Yesterday
Werk ohne Autor

Víkendové televízne tipy

Barbora Bačíková | 4.7.20154.7.
Sobota

21:40 Tri dcéry, SR, 1967 (Dvojka)
Za snímkou Štefana Uhera stoja aj ďalšie veľké osobnosti. Scenár má na svedomí Alfonz Bednár, hudbu skomponoval Ilja Zeljenka a za kamerou stál Stanislav Szomolányi. Príbeh sa točí okolo dedinského hospodára, ktorý nechce deliť majetok, a preto pošle svoje tri dcéry do kláštora. V rámci kolektivizácie mu však majetok začiatkom 50. rokov vezmú a on hľadá ochranu u dcér. Iba najmladšia mu však podá pomocnú ruku.

21:50 Včera v noci (Last Night), USA, Francúzsko, 2010 (Jednotka)
Iránska scenáristka Massy Tadjedin (Leo, Zvieracia kazajka) svojím režijným debutom Včera v noci naservírovala prostredníctvom trefne vykresleného ľúbostného štvoruholníka myšlienkové i citové pochody potenciálnych neverníkov. Keira Knightley, Sam Worthington, Guillaume Canet a Eva Mendes podali presvedčivý obraz o prežívaní tých, ktorí sa ocitnú v plameňoch pokušenia, hoci majú plnohodnotné partnerské zázemie.

22:15 Veľký flám (La grande vadrouille), Francúzsko, 1966 (ČT1)
Vojnová komédia s Louisom de Funèsom je inteligentnou, vtipnou oddychovkou, ktorá v letných mesiacoch príjemne osvieži. Lietadlo plné britských letcov sa omylom dostane až nad okupovaný Paríž a je zostrelené. Každý z nich požiada o pomoc nejakého civilistu. Maliar-natierač, krásna blondínka a odvážna mníška sa stretávajú naprieč Francúzskom, aby unikli pred nemeckými vojakmi. Autom, vlakom, kanálmi, dokonca i v sude.

Ďalšie tipy na víkend NÁJDETE TU.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín