Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Islandský režisér Hafsteinn Gunnar Sigurðsson sa predstaví v Bratislave
Ready Player One
The Untitled Deadpool Sequel
Paul, Apostle of Christ
Až přijde válka

Islandský režisér Hafsteinn Gunnar Sigurðsson sa predstaví v Bratislave

A4 | 17.3.2017A4 – priestor súčasnej kultúry privíta v pondelok 20. a v stredu 22. marca mladého islandského režiséra Hafsteinna Gunnara Sigurðssona, ktorého časopis Variety v roku 2012 zaradil do výberu Ten European Directors to Watch. Sigurðsson uvedie svoje dva celovečerné filmy a bude sa rozprávať s divákmi.

Sigurðsson nakrúca malé, nezávislé filmy o ľuďoch, ktorí sa ocitajú v zdanlivo bezvýchodiskovej situácii, pričom ho zaujíma najmä to, ako sa s problémami psychicky vysporiadajú a či sa dokážu posunúť ďalej. Ide o drámy s dávkou typického severského humoru, silne späté s islandskou prírodou. Oba filmy majú za sebou bohatú festivalovú minulosť, premietali sa na festivaloch v San Sebastiáne, Turíne, Karlovych Varoch, či Tallinn Black Nights.

V pondelok 20. marca Sigurðsson predstaví svoj debut Doprava doľava (Á annan veg, 2011) odohrávajúci sa na odľahlom severe Islandu, niekedy v 80. rokoch minulého storočia. Finnbogi a Alfred tam strávili jedno leto maľovaním čiar na kľukatých cestách, ktorých koniec sa stráca na horizonte. Sterilná divočina sa čoskoro zmení na miesto dobrodružstva, nešťastia a objavov, keď sa obaja muži ocitnú na križovatke svojich životov. Tento film sa dočkal aj americkej verzie, ktorú pod názvom Prince Avalanche s Paulom Ruddom v hlavnej úlohe nakrútil David Gordon Green, pričom za ňu získal Strieborného medveďa na Berlinale.

V stredu 22. marca Sigurðsson uvedie svoj druhý film Paríž severu (París norðursins, 2014). Jeho hlavný hrdina Hugi hľadal úkryt pred skúškami a trápeniami mestského života a preto sa rozhodol pre tichý život v malej dedine uprostred ničoho. Tu trávi svoje dni behaním, stretnutiami anonymných alkoholikov a učením sa portugalčiny na online kurze. No keď sa z ničoho nič objaví Hugiho odcudzený, hodne pijúci otec, vratká rovnováha, na ktorej tak tvrdo pracoval, je ohrozená.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články