Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Cyklus film x art - prináša do Kina inak v A4 pravidelne filmy o umení a umelcoch
Papicha
Knives Out
Mid90s
Der goldene Handschuh

Cyklus film x art - prináša do Kina inak v A4 pravidelne filmy o umení a umelcoch

A4 | 10.10.2018Najnovší film herca a režiséra Mathieu Amalrica Barbara bude uvedený na jedinej projekcii v Bratislave – 10. októbra v Kine inak, ktoré je súčasťou A4 – priestoru súčasnej kultúry.

Mathieu Amalric je zrejme najvýraznejší francúzsky herec svojej generácie, menej ľudí však vie, že je taktiež úspešným režisérom – pritom má režisérsku cenu aj z Cannes. Za film Barbara získal prestížnu Cenu Jeana Viga určenú nezávislým tvorcom s originálnou víziou. Porota ho ocenila ako „odvážneho a výrazného autora, ktorého dielo by nemala zatieniť jeho herecká kariéra; je to dielo experimentátora, ktorého chuť riskovať mu umožňuje pretvoriť sa každým filmom.

Film je príbehom slávnej francúzskej speváčky Barbary – či skôr herečky Brigitte, ktorá sa pripravuje na stvárnenie Barbary. Brigitte študuje jej hlas, piesne, napodobňuje jej gestá a postupne sa ňou stáva. Životy dvoch žien sa prelínajú tak, ako sa prelína dokument s hraným filmom, archívne zábery Barbary s nakrúteným materiálom. Amalric sa oslobodil od konvenčného životopisu a vytvoril poetický film o umení, živote a inšpirácii, ktorý sa pýta: Ako možno v umení zobraziť skutočne žijúceho človeka?

Premietanie je súčasťou nového cyklu film x art, ktorý do Kina inak pravidelne prináša filmy o umení a umelcoch.

Premietanie sa koná v spolupráci s Francúzskym inštitútom.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín