Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Charizmatická Charlotte Gainsbourg na Pohode 2019
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

Charizmatická Charlotte Gainsbourg na Pohode 2019

Pohoda | 11.1.2019Charlotte Gainsbourg je ďalším účinkujúcim Pohody 2019. Francúzsko-anglická herečka a muzikantka je dcérou Sergea Gainsbourga a Jane Birkin. Preslávila sa rolami vo filmoch ako Melancholia, Jane Eyrová, 21 Gramov či Nymfomanka a na konte má ceny pre najlepšiu herečku z César Award a z filmových festivalov v Cannes či v Bratislave.

Ako speváčka vydala päť albumov, pričom najviac zarezonovali albumy IRM (ktorý produkoval Beck) a najnovší Rest, ktorý zaradili do výberu najlepších albumov roka The Guardian či The Independent. Na mimoriadne osobnej nahrávke spolupracovala s umelcami ako Paul McCartney, Connan Mockasin či Blood Orange a získala za ňu „francúzske Grammy“ Victoires de la Musique.

Charltotte Gainsbourg odštartovala hudobnú kariéru už ako 13-ročná kontroverzným duetom so svojim otcom s názvom „Lemon Incest“. Známy umelecky provokatér pokračoval v téme „hraničného“ vzťahu s dcérou aj filme Charlote for Ever a v rovnomennom debute svojej dcéry z roku 1986. Na ďalšiu tvorbu si museli fanúšikovia počkať ďalšie dve dekády. Stálo to ale za to.

The Observer dal jej „dospelému“ debutu s názvom 5:55 desať bodov z desiatich a AllMusic vychválil skvelú spoluprácu superteamu producentov na čele s Dunckelom a Godinom zo skupiny Air a textárom Jarvisom Cockerom (Pulp). Ešte väčším úspechom bol druhý album IRM (francúzska skratka pre magnetickú rezonanciu), ktorý produkoval Beck. Pitchfork zaradil album medzi Best New Music a dôvetkom, že je hlas dodal Beckovej práci chýbajúcu hĺbku. Video k titulnej piesni „Heaven Can Wait“ zaradil magazín Spin medzi 20 najlepších klipov 2009. Ďalší hit „Trick Pony“ sa objavil v hre FIFA 11 , seriály Grey’s Anatomy či v superbowl reklame s modelkou Adrianou Limou. V roku 2011 vydala dvojalbum Stage Whisper, ktorý je kolekciou nezverejnených piesní z IRM a živých nahrávok. V roku 2013 zaujala cover verziou Hendrixovej „Hey Joe“, ktorú nahrala opäť s Beckom.

Tá sa objavila na soundracku k Trierovmu filmu Nymfomaka s Charlotte v hlavnej úlohe. 17. novembra 2017 vydala album Rest, na ktorom sa vyrovnáva so stratou otca i sestry Kate Barry. Aj na tomto albume sa objavili slávni spolupracovníci ako Paul McCartney, Connan Mockasin, Guy-Manuel de Homem-Christo (Daft Punk), Owen Pallet či producent SebastiAn. Pitchfork zaradil aj túto nahrávku medzi Best New Music (s hodnotením 8,7 z 10), označil ju ako spaľujúco-intímnu a dodáva: „Gainsbourg nielenže odhaľuje svoju bolesť, ale monumentalizuje ju. Kladie červený koberec a pozýva ľudí na predstavenie. Jej odmietanie byť oddelená od vlastného žiaľu je doslova smrti-vzdorujúci výkon.“

Na úspech albumu nadväzuje aj jej najnovšie EP Take 2, ktoré vyšlo pred niekoľkými týždňami a ktoré produkoval opäť SebastiAn. Charlotte nevyniká mimoriadnym rozsahom či technikou spevu. Jej pridanou hodnotou je charizma a emócie, ktoré prepožičiava skladbám – obzvlášť na pódiu. Jej koncertu v londýnskom klube Village Underground dali absolutórium The Independent i The Guardian. Ako píše Laura Snapes z druhého menovaného: „Charlotte prepája otcovu lascívnu príťažlivosť do hypnoticko-euforickej show.“ The Telegraph uviedol svoj článok o jej ďalšom londýnskom koncerte slovami: „Hlboký smútok, jemný pôvab a nádherná hudba“. Tieto ingrediencie namieša do príjemného hudobno-performatívneho kokteilu Charlotte Gainsbourg aj na letisku Trenčín.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín