Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Veľká Británia mení prístupnosť na základe zobrazeného sexuálneho násilia
The Bookshop
Little
Yesterday
Werk ohne Autor

Veľká Británia mení prístupnosť na základe zobrazeného sexuálneho násilia

Erik Binder | 19.1.2019Britský výbor pre filmovú klasifikáciu (The British Board of Film Classification, BBFC) sa na základe súčasnej spoločenskej klímy rozhodol zmeniť prístupnosť filmov obsahujúcich sexuálne násilie. Scény znásilnení a akéhokoľvek druhu sexuálneho násilia nebudú povolené pre návštevníkov kín do 15 rokov. BBFC oznámilo, že toto rozhodnutie sa formovalo na základe zmien sledovaných v spoločnosti za posledných 5 rokov.

Oficiálne stanovisko k tomuto rozhodnutiu poskytol Craig Lapper z tohto výboru. Verejnosť si absolútne neželala, aby sa podobný typ scén sa vyskytoval vo filmoch s prístupnosťou 12A, britskou obdobou PG – 12, hranica sa posunula ešte vyššie. Napriek tomu, že výbor bol vždy v tomto smere veľmi striktný, po tomto rozhodnutí musí byť ešte oveľa opatrnejší v povoľovaní prístupnosti jednotlivých filmov.

Ako príklad zmeny môžeme uviesť film Vojvodkyňa (The Duchess, Saul Dibb, 2008) s Keirou Knightley a Ralphom Fiennesom v hlavných úlohách, kde sa na základe jednej scény - mení prístupnosť namiesto pôvodných dvanásť rokov na pätnásť. Prípadne by musela byť dotyčná scéna vystrihnutá.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín