Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Budapest Architecture Film Days 2019: Apocalypse Later
Once Upon a Time in Hollywood
Yao
Long Shot
Chvilky

Budapest Architecture Film Days 2019: Apocalypse Later

Eva Labayová | 23.2.2019Prichádza už 11. ročník festivalu Budapest Architecture Film Days a pre divákov si pripravil úžasné  diela súčasnej architektúry a dizajnu postavené na ľudských príbehoch. To všetko od 7. do 10. marca v Kine Toldi v Budapešti. Ako sme už tradične zvyknutí, festival predstaví množstvo zaujímavých cenami ovenčených dokumentov, ktoré pojednávajú o rôznych mestách a v nich žijúcich komunitách a výzvach, ktorým musia čeliť.

Sloganom tohto ročníka je Apokalypsa neskôr. Znova zažívame časy stavebného rozmachu, častokrát živelného, zrýchľuje sa aj globálny rozvoj miest. Stavebné firmy sa pomaly nestíhajú ani nadýchnuť od množstva objednávok. Vývoj je ale často neoddeliteľne spojený s deštrukčnými vedľajšími účinkami.

Koľko a dokedy môžeme ešte stavať na tejto planéte? Dokedy potrvá rast a stavebný ošiaľ? Stane sa rozvoj miest demokratickejším vďaka použitiu videohier alebo drónov? Ako sa zmení stavebný priemysel, ak úlohu vstupných dvier prevezmú pristávacie plochy na strechách budov? Kam sa dá schovať, ak by niekto chcel od toho všetkého uniknúť?

Film je najdostupnejšie médium, ktoré pomáha pochopiť a kriticky vyhodnotiť fungovanie miest, komplexnosť a zložitosť architektonického plánovania.

Popri rôznorodých témach si diváci budú môcť pozrieť aj historický dokument o utopických mestách, o následkoch chybných plánovaní, sci-fi o mestách budúcnosti, animovanú predstavu o meste. Program festivalu TU.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín