Poctivé fantasy remeslo P. Jacksona pokračuje ... |
Prvý Hobit zanechal v divákoch rozličné pocity. Niektorí boli nadšení návratom do Stredozeme a poctivým fantasy dobrodružstvom, iní sklamaní pomalším tempom, redším dejom a že Hobit nie je epický

Prvý Hobit zanechal v divákoch rozličné pocity. Niektorí boli nadšení návratom do Stredozeme a poctivým fantasy dobrodružstvom, iní sklamaní pomalším tempom, redším dejom a že Hobit nie je epický zážitok ako Pán prsteňov. Osobne som prvý film najprv považoval za dobre natočený, ale predsa len pomalý; paradoxne však režisérskym zostrihom a opakovaným zhliadnutím získal extra body. Peter Jackson sa držal knihy minule až príliš a adaptoval tvrdohlavo, len tu a tam čosi pridal a výsledkom bolo dlhočizné dielo. KINEMAVIDEO2018. Na druhej strane obyvatelia Jazerného mesta skôr zdržujú celý dej a ich taľafatky so starostom a radcom sa dali skrátiť. Bard je dobrá postava a Luke Evans ho hrá s odhodlaním, ale je to najpomalšia časť filmu.
Peter Jackson si šetrí to najlepšie do konca a nie je to iba scénami v Erebore – vo finále sa paralelne odohrajú tri línie: popri Smaugovej je to aj Gandalfova v Dol Guldure či Bardova v Jazernom meste. Šikovný strih ľahko zakryje ako rýchlo vám ujde 40 minút a zrazu, bum, Réžia: Peter Jackson. To je najotvorenejší koniec filmu, aký som kedy videl a Smaugova pustatina končí prakticky uprostred scény... Len na porovnanie, Hry o život pred tromi týždňami mali ešte fajn finiš.
|
NAJČÍTANEJŠIE |
- Zviera, ktoré rozdelilo Slovensko. Voyo prinesie novú výnimočnú dokumentárnu sériu
- Vertigo 96: Prečo Snehulienka nahnevala divákov a má ju zmysel vidieť? Odporúčame
- Streamovacie novinky: The Studio, Long Bright River, Holland, From Rock Star to Ki
- Večer prísne zakázaných filmov s Petrom Konečným v bratislavskom Kácečku už 3. apr
- Druhá séria Severance prekonala očakávania, predčila jednotku a stala sa najsledov
- Návrat slávy do Ríma prichádza 16. mája, keď bude Gladiátor II exkluzívne dostupný
- Film Krvavá pani Viktora Kubala sa v Kine Lumière premietne naživo s novou hu
- Za oponou veľhôr: Film o žene, ktorá zdolala osemtisícovku a postavila nemocnicu v
- Jason Statham opäť v kinách – akčný film Working Man mu napísal Sylvester Stallone
- Vysoko aktuálny pohľad na svet očami dalajlámu ponúkne film Múdrosť šťastia / Wisd