PÁN PRSTEŇOV: DVE VEŽE - PRVÉ INFO |
PÁN PRSTEŇOV: DVE VEŽE - PRVÉ INFO |
Už viac ako tri týždne beží v amerických kinách pred nasadenými filmami upútavka na druhý diel trilógie Pán prsťeňov. Ešte pred prvým aprílom chceli všetky servery, ktoré sa snažia zachytiť akúkoľvek informáciu, týkajúcu sa tohoto kultu, priniesť link na tento trailer.
Ale pekne poporiadku. Naväčšie prekvapenie (teda aspoň pre mňa) nie je skoro štvorminútový trailer, ale upútavka na tento trailer. Ja som teda ešte o takej veci nepočul a ani nevidel. Myslím, že v tejto oblasti je takáto vec úplnou novinkou a to je hlavný dôvod, prečo vznikol tento článok. Desaťsekundovú upútavku na trailer (Ktorý podľa slov režiséra nie je trailer, ale len prehľad a podľa slov producenta to má byť vyjadrenie vďaky všetkým fanúšikom.) možete vidieť na tejto adrese. Uvidíte tri kratičké zábery, ktoré sú na prvé videnie jasné snáď len tomu, kto má trilógiu prelúskanú od A do Zet. (Éowyn v Endorase, chrbáty jazdcov a rebríky v Helmovom žlabe.:-)
![]() |
![]() |
![]() |
Ďalšia vec, ktorá sa dostala aj k našim očiam je úryvok z nejakej japonskej televízie, ktorá ukazuje viac (spolu so scénami zo spoločenstva), ale nie je to klasický trailer. Ten môžete v zhliadnuť na tejto adrese. Už tu sa v jednej scéne objaví Éowyn (Miranda Otto), ale vyvoláva len ďalšie diskusie o tom, prečo sa "mečuje" s Aragornom.
Počas blúdenia internetovými stránkami Pána prsteňov som objavil ešte tento trailer, ktorý trvá jednu minútu a 19 sekúnd. Je to trailer, z ktorého urobila japonská televízia upútavku. (Cesta pokračuje v dvoch vežiach.) Pozrite si ho tu. Dajú sa obdivovať efekty a hudba, ktorá u mňa vyvolala spomienky na spoločenstvo.
Nebudeme sa hrať na mačku a myš a tak tu je link na poriadny trailer so všetkým, čo k tomu patrí. Tieto skoro tri a pol minúty potešia každé netrpezlivé oko. Je síce natočený skrytou kamerou z kina, takže farby nie sú tak jasné, cítiť mierne blikanie a zvuk je takisto neostrý, ale vďaka aj za takýto materiál a my (fanúšikovia) to dokážeme ospravedlniť. Veď možno práve kvôli tejto nie podľa zákona nasnímanej kópii postávajú pred vstupom do kinosál (kde sa pred záverečnými titulkami Spoločenstva premieta tento trailer) policajti, ktorí kontrolujú návštevníkov, či náhodou nemajú so sebou videokameru.
![]() |
![]() |
![]() |
Čo všetko vidíme v tomto trailery? Okrem známych postáv sa vráti Gandalf, ako Gandalf Biely, nové miesto: Edoras, Éowyn, kráľ Theodén, Faramir, Glum (s hlasom Andyho Serkisa), Eomer a Pipin na Stromofúzovi. Ale... Frodo otvorí oči a všetko sa končí. Po skončení traileru som mal presne ten istý pocit ako keď som sedel v kine na premiére Spoločenstva a film skončil. To už je koniec? To mám teraz dvanásť nekonečne dlhých mesiacov čakať na to, ako si poradili s druhou časťou? Bohužiaľ áno! Tentoraz to má tú výhodu, že je to "len" necelých deväť.
Týždeň po Oscaroch, udelených 24.3. boli v Amerike vymenené kotúče všetkých kópii. K tým novým bola pridaná ukážka z Dvoch veží. Tak ako prvý diel nekončil presne koncom knižky Spoločenstvo prsteňa, tak ani Dve veže neskončia presne ako v Tolkienovskej biblii. Režisér Peter Jackson sa priznal k ďalšej veci, ktorá je oproti knihe zmenená: "Vo filme bude aj retrospektívna pasáž, v ktorej diváci uvidia Gluma predtým, ako jeho osobnosť úplne ovládol prsteň - vtedy sa ešte volal Sméagol a bol tvorom z hobitej čeľade."
![]() |
![]() |
![]() |
Apropó Oscary. Pri sledovaní ceremónie mi hlavou preletela myšlienka, že Peter Owen a Richard Taylor, chlapíci, ktorí dostali Oscara za masky (Make-up), ho môžu dostať aj za tento rok a potom aj za ten budúci a pritom odviedli "len" jednu robotu... Veď podľa pravidiel, do nominácie sa dostane len film, ktorý mal premiéru v uplynulom roku. Nie je tam, že nesmel byť natočený. Ide o premiéru!
Tento článok by nevznikol, nebyť týchto serverov:
https://www.filmpub.cz
https://www.jcsoft.cz/fantasy/lotrfilm.asp
https://www.lotr.sk/
https://www.theonering.net/index.shtml
https://www.lordoftherings.net/
"Dve veže budú ešte lepšie ako Spoločenstvo prsteňa!" - Môj prvý dojem po v zhliadnutí traileru.