ORIGINÁLNE SPOJENIE TEÓRIE A PRAXE! |
ORIGINÁLNE SPOJENIE TEÓRIE A PRAXE! |
Katedra audiovizuálnych štúdií (KAS) pozýva na júnové prijímačky. Pre audiovizuálne štúdiá je doba, v ktorej žijeme, nesmierne vzrušujúca – porovnateľná azda s nástupom televízie či zvukového filmu. (Pavel Smejkal – programmer Medzinárodného filmového festivalu Bratislava, doktorand na KAS)
Prečo?
Filmové vzdelávanie, v ktorom sa spájajú overené teoretické poznatky a ich využitie v praxi, je v súčasnosti nevyhnutnosť. Katedra audiovizuálnych štúdií na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave sa prispôsobuje aktuálnym trendom a ponúka talentovaným záujemcom zázemie uznávanej umeleckej školy s osobným prístupom pedagógov na seminároch a konzultáciách.
To, čo som si odniesla z môjho štúdia, by som pomenovala ako schopnosť pochybovať, byť zvedavá, myslieť trošku nekonformne. (Eva Križková, šéfredaktorka časopisu Kinečko, spoluzakladateľka distribučnej spoločnosti FILMTOPIA)
Kreditový systém umožňuje vytvoriť si vlastnú podobu získavania znalostí. Základ štúdia (teória a dejiny filmu od jeho vzniku až po súčasnosť) si môžete rozšíriť o semináre, ktoré rozvíjajú analytické myslenie, vylepšujú prezentačné a štylistické zručnosti a zoznamujú so základmi jednotlivých filmárskych profesií (kamera, strih, dramaturgia, zvuk). V rámci programu Erasmus je možné stráviť semester alebo dva na partnerských univerzitách v zahraničí (Veľká Británia, Francúzsko,...), pričom výsledky sú rovnocenne uznávané ako pri domácom štúdiu.
Päť rokov som sa mohol plne venovať filmu. Vidieť dva-tri denne v kinosále. A viesť siahodlhý dialóg s ľuďmi, ktorí mali rovnaké zanietenie pre film ako ja. Na VŠMU sú na to vytvorené podmienky. Spoznal som zaujímavých ľudí. S mnohými spolupracujem dodnes. (Maroš Hečko, šéfdramaturg Rádia FM)
Rozvíjať praktické schopnosti a pripraviť poslucháčov pre profesie v kultúrnej sfére pomáha aj prax na filmových festivaloch a prehliadkach, v redakciách a kinematografických inštitúciach.
Veľkou výhodou štúdia na VŠMU je, že je vlastne komornou školou, študenti sa poznajú, stretávajú a majú šancu skutočne sa ovplyvňovať. Popri tom sme spoločne navštevovali a neskôr začali pomáhať a pracovať pre viaceré filmové semináre a festivaly na Slovensku a v Čechách. (Ľubica Orechovská, koordinátorka Bažant Kinematografu)
Ako, kedy a kde?
Program Umelecká kritika a audiovizuálne štúdiá sa študuje ako trojročný bakalársky denný s možnosťou nadväzujúceho dvojročného magisterského programu. Prihlášky do doplňujúceho kola prijímacích pohovorov podávajte do 8. mája 2013. Pohovory budú 5. – 6. júna 2013 na Katedre audiovizuálnych štúdií, Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave.
Podrobnejšie informácie nájdete na webe
Aktuálne dianie sledujte na našom facebooku